Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Kaitseväe orkester andis traditsioonilise kevadkontserdi

Kaitseväe orkester andis eile õhtul Estonia kontserdimajas traditsioonilise kevadkontserti, tähistades tänavu 25. aasta möödumist orkestri taasasutamisest. Ühe solistina astus üles ka värske Eesti Laulu võitja Elina Nechayeva.

"Kevadkontsert on meie jaoks üks aasta tippsündmuseid, mis võtab kokku kaitseväe orkestri aastase tegevuse enne suvehooaja algust. 25 aastaga oleme nullist ehitanud üles suurepärase esindusorkestri, mis täidab olulist pprofessionaalset rolli kaitseväes ning kannab märgilist tähtsust ka Eesti ühiskonnas tervikuna," ütles orkestri ülem kolonelleitnant Peeter Saan.

Kontsertil kõlasid teosed Franco Cesarini, Brian Sadler'i, Hardy Martens'i ning Igor Stravinski loomingust. Solistidena astusid üles lauljad Elina Nechayeva ja Oliver Kuusik ning tuubal orkestri vanemveebel Andrus Heile.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 
professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: