ERR Menu soovitab punki ja lapsemeelsust

Foto: Pressimaterjalid

Nädalavahetus on ukse ees ning ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" soovitab seada sammud kinno värsket Eesti filmikunsti nautima.

1. 22. märtsil esilinastub Taavi Aruse ja Indrek Spungini ehk Chungini dokumentaalfilm "Enam kui elu", mis räägib punkbändist Psychoterror ning eriti nende liidrist Freddyst.

Tegemist pole klassikalise eluloo või Eesti pungi ülevaatliku filmiga, vaid pigem veidi eklektilise ajastu- ja žanri meeleolulooga. Teoses saavad sõna kõik Psychoterrori liikmed ning mitmed muusikakriitikud ja asjatundjad.

2. Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valminud Leelo Tungla raamatutel "Seltsimees laps" ning "Samet ja saepuru" põhinev mängufilm "Seltsimees laps" jõuab kinodesse 23. märtsil.

Film räägib loo väikesest Leelost, kelle ema saadetakse stalinistlike repressioonide käigus aastal 1950 Siberi vangilaagrisse. Ema tagasi ootav tüdruk peab õppima, kuidas jääda iseendaks, vaatamata kodumaal toimuvatele süngetele ja kohati ka tragikoomilistele sündmustele.

3. Kinos Artis linastub 19. märtsist 1. aprillini 5. Euroopa lastefilmide festival, mis kannab seekord alapealkirja "Loomad teevad kino".

Publiku ette tuleb kuulsa prantsuse valmimeistri Jean de La Fontaine´i lugudel põhineva lühianimatsioonide kogumik, mis toob ekraanile kuus tugeva sõnumiga lugu, kus loomad lahendavad mõistatusi, tegelevad näitlemise, muusika ja laulmisega.

Lühianimatsioonide kogumik "Tüdrukud ja draakonid" räägib lastele muinaslugusid vabadusest ja loomade õiglasest kohtlemisest. Lastefestivalil saab veel vaadata huumoriga vürtsitatud animatsiooni "Paharet rebane ja teised lood" ning linastub ka armastatud tegelaste Kasperi ja Emma seiklusi täis mängufilm "Kasper ja Emma lähevad teatrisse".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: