Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Lõppesid EV100 mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" võtted

Eelmisel nädalal lõppesid Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kuuluva mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" võtted. Eesti esimene laste jõulufilm jõuab kinoekraanidele detsembris. 

"Eia jõulud Tondikakul" on üks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodavatest filmidest. See räägib kümneaastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust. 

Filmi stsenarist ja režissöör Anu Aun ütles, et enam kui kahekuine intensiivne võtteperiood läks igati korda. "Suur aitäh selle eest suurele ja väga pühendunud meeskonnale," ütles Aun. "Lapsed, loomad ja lumi," võttis Aun kokku kolm suurimat väljakutset, mis võtete eel terendasid. "Ning kõigi kolmega läks meil hästi. Lastest näitlejad ületasid meie kõigi ootusi ja pidasid karmides oludes suurepäraselt vastu. Loomad saime filmi tarvis kenasti näitlema ja imelist koostööd tegi meiega ka ilmataat - sisuliselt tuli lumi võtete alguseks maha ja sulas ära niipea kui välivõtted lõpetasime," rääkis Aun. 

Filmi kahe lapsest peaosatäitja otsingud vältasid mullu ligi pool aastat, 3000 lapse seast osutusid valituks Tallinnast pärit kümneaastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. Lastest kõrvalosatäitjateks valiti Annabrith Heinmaa ja Marvin Inno. 

Laste kõrval astuvad filmis üles mitmed tuntud näitlejad nagu Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb lastefilmis laulja Liis Lemsalu, kellel on üks kandvamaid rolle. 

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu.

Filmi planeeritav eelarve on ligi 1,1 miljonit eurot ning see valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: