Mart Juur: Pet Shop Boysi eripära on, et nad on säilitanud oma huvitavuse pikast karjäärist olenemata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pet Shop Boys esineb 6. juulil Õllesummeril, kuhu on plaanis minna ka bändi austajal Mart Juurel. Juur tõi "Ringvaates" välja oma Pet Shop Boysi lemmiklood läbi aegade ning märkis, et kollektiivi suur eripärane on olnud oskus säilitada oma huvitavus ka niivõrd pika karjääri jooksul.

"Ma ei ütleks, ma neid fännaks, aga nad huvitavad mind ja on huvitanud algusest peale. Nad kuuluvad ju selliste suurte tantsumuusika klassikute hulka. Näiteks kõrvuti Madonna, Donna Summer või Michael Jacksoniga ja nende tegevus on olnud põnev läbi aastate. Nende suur eripära on ka see, et nad on säilitanud selle huvitavuse kogu oma pika karjääri jooksul. Nüüd vist juba üle – 1986. aastal oli nende esimene suur hitt, "West End Girls" – 30 aasta."

Mart Juure Pet Shop Boysi lugude TOP 3

- "Domino Dancing" (1988)

"Being Boring" (1990)

"Go West" (1993)

Juure sõnul kerge Pet Shop Boysi loomingust lemmikuid leida ei ole. "Aeg on olnud Pet Shop Boysil pikk, ja kui mõelda, kust nad õieti tulid ja mida nad õieti tähendavad – nad on väga armastatud Briti ansambel, neid armastavad ka ameeriklased ja võib-olla seepärast, et nad ei ole nii väga britilik, sobivad nad ka jänkidele USA-s," märkis Juur.

"Nad on pärit väga põnevast ajast, väga põnevast subkultuurist, sellisest postpungi järgsest elektroonikast ja n-ö klubikultuuri eelkäijad. Aga nende põhiline pagas on suurepärane laululooming, ja nende eripära on võib-olla ka see, et nad sobivad väga erinevateks asjadeks. Kogu nende muusika keel, kõla. See, kuidas see tuleb. Nad sobivad argielu taustale, nad sobivad peole. Nad sobivad üksindusse, nad sobivad seltskonda. Nad on väga universaalne nähtus," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: