Hendrik Relve: sageli teen enne reisi ära nii põhjaliku eeltöö, et võiksin selle reisi ka ära jätta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kolmapäeval, 21. märtsil kell 18 toimub Uudistemaja 1. stuudios menusaate "Kuula rändajat" avalik salvestus, kus rännumees Hendrik Relve räägib oma Etioopia reisist. Relve rääkis "Ringvaatele", et enne reisile minekut teeb ta alati nii põhjalikku eeltööd, et põhimõtteliselt ei peaks reisile minemagi, vaid võiks juba eelteadmiste põhjalt inimestele sellest kohast rääkida.

"See asi algab ikka mitmeid kuid enne reisi, kui ma sellesse sisse elan ja need detailid endale selgeks teen, siis tekivad juba väga tõsised huvid, mida ma tahan seal näha. Tihti ma tunnen, et kui ma reisile lähen, siis ma olen juba sellisel tasemel, et tegelikult võiks reisi ka ära jätta ja rääkida niisama. Ega keegi aru ei saaks, et ma pole üldse käinudki," märkis Relve "Ringvaates".

"Aga kui sa oled ära käinud ja sa oled need huvitavad asjad enda jaoks veel päriselt üle vaadanud ja siis tuleb see raadiosaade, kus sa paned need otsad kõik kokku ja siis on rahu majas, siis sa võid edasi minna," rääkis ta.

Relve tõdes, et tegelikult jääb reisidest tal enamik juttu hoopis rääkimata. "Need on ikkagi mingid killud lihtsalt. See sama raadiojutu formaat ise hakkab sulle ette määrama, mida sa võtad ja mida sa jätad. Tegelikult lugu peab olema lugu. See on kõige tähtsam. See peab olema terviklik lugu ja see määrab, mis sa võtad ja mis jätad. Enamik jääb välja, loomulikult."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: