Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tommy Cash kuulsale USA ajakirjale: Eesti muusikamaastik on olematu

Tommy Cash
Tommy Cash Autor/allikas: facebook.com/cashmoneytommy

Ajakiri Paper intervjueeris Eesti räpparit Tommy Cashi, kellel on käimas Euroopa tuur, kus nii Praha kui ka Varssavi kontserdid on juba välja müüdud. Cash rääkis väljaandele oma suurest iidolist Kanye Westist ja Eesti muusikamaastikust.

"Ma tunnen ennast kaootilise isikuna. Ma proovin sageli oma mõtteviisi muuta ja väljendada ennast mitmekülgselt," rääkis Cash telefoniintervjuus Papermagile.

Cash kogus üle maailma kuulsust muusikavideoga "WINALOTO", mis oli omaproduktsioon ja on praeguseks kogunud juba üle viie miljoni vaatamise. Samuti lõi Eesti räppar kaasa maailmakuulsa Charli XCX-i mixtape'il "Pop 2". "Minu muusika on kõik ja samal ajal mitte midagi. Kõik leiavad selles midagi endale," rääkis Cash Papermagi ajakirjanikule Sarah Bellmanile.

Samas tunnistas muusik, et see võttis aega, et ta iseennast avastaks. Kasvanud üles Tallinna vaesemas piirkonnas, tundis Cash ennast väljajäetuna ja õppis iseenda väljendamiseks tantsimist. "Esimene kord, kui ma klubis käisin, olin ma 22-aastane. Seega ma ei olnud eriline väljaskäija ja ei rääkinud väga paljude inimestega," tõdes räppar.

Ta lisas, et Eestis põhimõtteliselt puudub igasugune muusikamaastik. "See pole lahe. Seega alustasin ma oma asja ja kasvatasin põhja olles mina ise ja tehes asju, mida ma teen. See oli loomulik kasv, sest ma olin kunstist huvitatud ja tundsin, et muusika on järgmine samm. Seega koondasin ma kokku kõik oma varasemad oskused," selgitas ta.

Cash ei häbene oma Ida-Euroopa juuri ning teeb kõigile selgeks, et on südames eestlane. Seda näitab ka tema kiindumus Adidase kaubamärki. "See on mind ümbritsenud lapsest saati. Adidas on väga Ida-Euroopat iseloomustav asi. Ma ei tea, kuidas seda selgitada, aga minu isal olid Adidase dressid ja minu onul olid Adidase dressid. See on midagi sportlikku, aga ka midagi igapäevast. See on lihtsus, mis mind selle juures paelub," selgitas ta.

Cashi peamiseks inspiratsiooniks on mees, keda ta kutsub isaks, Kanye West. "Ta on praeguse aja David Bowie. Kui küsida, keda ma järgin ja eeskujuna võtan, siis ainult Kanyet. Ta on mõjutanud nii paljusid inimesi väga vähese ajaga ja teeb kõige keerulisemat asja ehk loob iseennast pidevalt uuesti. Ta on ennast taasloonud viis, kuus, seitse korda. Ta tuleb alati tagasi mingi uue suuna ja uue muusikaga. See on väga raske asi, mida teha, sest kui keegi on suutnud millegagi edu saavutada, siis paljud artistid hakkavad ennast kordama," selgitas Cash.

Westi vastuolulisest mainest rääkides tõdes Cash, et see on õige asi, sest keegi ei taha teha keskpärast asja. "On kas kuum või külm. Ma alati tahan, et minu joogid oleksid kas väga kuumad või väga külmad. Mulle ei meeldi soe kohv või leige jäätee. See on veider," naeris Cash.

Cash, keda on nimetatud ka Eesti Die Antwoordiks, avaldas hiljuti uue video "Pussy Money Weed". Räppari sõnul kulus selle valmimiseks kuus kuud ja ta nimetab seda meistriteoseks. Peagi jõuab avalikkuse ette ka järgmine.

Kuigi Cashil on käsil kiire aeg, olles Euroopa tuuril, kirjutades uut muusikat ja valmistades ette värsket muusikavideot, unistab ta USA tuurist. Kõige enam ootab ta esinemist New Yorgis, mida nimetab justkui oma koduks.

Papermag on Ney Yorgi põhine ajakiri, mille kaanel on säranud staarid nagu Demi Lovato, Katy Perry, Miley Cyrus, Prince, CL ja Jennifer Lopez. 2014. aastal purustas Papermag interneti, kui avaldas paljastava fotosessiooni seltskonnatähe Kim Kardashianiga. Nii Facebookis kui ka Twitteris jälgib ajakirja 300 000 inimest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: