Aasta youtuber Hensugusta: Eestis pole võimalik Youtube'iga rikkaks saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Youtube

Sotsiaalmeediaauhindadel Playnupp nimetati Eesti aasta youtuberiks Henri Karpov ehk Hensugusta, kellel on videokanalil üle 25 000 jälgija. Noormees tõdes, et ei suuda siiani uskuda oma fänniderohkust.

"Kui esimene 500 täitus, see on pea koolimajatäis inimesi ja nüüd on 25 000 inimest. See on täiesti uskumatu minu jaoks," tunnistas Henri "Vikerhommikus".

Hensugusta filmib oma igapäevaseid seiku ja teeb vestlusvideoid. Paljude Hensugusta videote peategelaseks on tema pereliikmed. "Meil on tavapärane pere, kus õed-vennad tihti kiusavadki üksteist. Lihtsalt mina panen selle internetti üles," naeris Henri. Videotes figureerivad ka Hensugusta sõbrad ja ema.

Henri ise on youtubereid jälginud üle seitsme aasta ja otsustas poolteist aastat tagasi, et teeb oma videokanali. "Ma ei oodanud sellist vastukaja. Inimestele meeldis ja inimesed ootasid, mis oli tõesti üllatus," ütles Hensugusta.

Youtuber tõdes, et fännid on nii kirglikud, et on talle ka koju kohale tulnud. "Eelmine suvi, kui ma roobades niitsin muru murutraktori peal ja nägin, et mingid tüdrukud lehvitasid ja pildistasid. See on natuke üle piiri, aga muidu on väga lahe," ütles Henri, kes elab Tartu külje all Ülenurmes.

Youtube'i kõrval õpin Henri ülikoolis infokorraldust, käib rahvatantsutrennis ja naudib kalastamist. "Igast asjast saab video teha, kui indu on," ütles Henri, kes jäädvustab oma hobid tihti ka filmilindile.

Henry tõdes, et ka Youtube on tema jaoks hobi, kuigi tööd jagub korraliku tööpäeva jagu. "Tööpäev, millel palka ei ole. Kõike teed iseenda rõõmust ja naudingust," ütles Henri.

Mees lisas, et Eestis pole youtuberil võimalik rikkaks saada ning temagi peab Porsche asemel maaliiniga leppima. "Reklaamihinnad on nii madalad, et me lihtsalt ei teeni sellega niivõrd palju kui näiteks Ameerikas. Ainult koostööpartneritega on võimalik võib-olla teenida ja seda elukutseliseks viia, aga Eestis ei ole vist keegi elukutseline youtuber," selgitas Hensugusta.

Noormees tõdes, et ei mõtle ise kaugemale kui kuu aega ja ei tea, kas tahab youtuberiks jääda. "Ma arvan, et minu fenomeniks on lihtsus, ma ei loo mingit perfektset elustiili, perfektset ennast. Ma olen üsna vaba oma videotes, lameda Lõuna-Eesti huumoriga," naeris ta. Ta lisas, et kuna kõik teised Eesti youtuberid elavad Tallinnas, on tema plussiks ka see, et asub pealinnast kaugemal.

Üheks Hensugusta populaarseimaks on reaktsioonivideo, kus ta Eesti kuulsa youtuberi Maria Rannavälja videot kommenteerib. "Ma ei saa sellest videost ikka veel aru, miks see inimestele nii väga peale läks. Sellel on nüüdseks üle 100 000 vaatamise," ütles noormees.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: