Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klassikatähed astuvad raamist välja

"Klassikatähed" Autor/allikas: ERR/Kairit Leibold

Täna õhtul kell 19.30 algavas Klassikatähtede neljandas saates tuleb noortel talentidel näidata koostöövõimet teise kunstivaldkonna esindajatega, olgu nendeks siis tantsijad, näitlejad, akrobaadid või valguskunstnikud.

Partnerid ja valdkonnad on noorte enda valitud. Osad neist on muusikaga seotud, teised üldse mitte. Näeme, kuidas koostöö sujub ning kas partnerite sünergias sünnib uudseid esitusi.

Lisaks tuleb võistlejatel helides elama panna filmiklassika tummstseenid. Film, millele noored "Raamist välja" saates uue helimaailma loovad, on 1927. aastal valminud Theodor Lutsu "Noored kotkad".

Vabadussõjaaineline "Noored kotkad" on üks väheseid enne 1940. aastat tehtud Eesti mängufilmidest, mis on peaaegu tervikuna säilinud. Tegelased on kolm sõjasõpra, noored mehed maalt ja linnast, kes isamaa eest võideldes elavad läbi nii riskantseid kui ka romantilisi hetki, kaotamata vahvust, külma verd ja huumorimeelt. Filmi iseloomustavad mastaapsed lahingustseenid ja patriotismipaatos.

Saates võistlevad Arko Narits (klaver), Tanel-Eiko Novikov (löökpillid), Linda-Anette Verte (viiul), Sven-Sander Šestakov (klaver), Ingely Laiv (oboe) ja Johannes Põlda (viiul). Neile saab toetushääli anda telefoninumbritel:

1. Arko Narits 900 7011
2. Tanel-Eiko Novikov 900 7012
3. Linda-Anette Verte 900 7013
4. Sven-Sander Šestakov 900 7014
5. Ingely Laiv 900 7015
6. Johannes Põlda 900 7016

Žüriis annavad hinnanguid Ivari Ilja, Juhan Tralla ja külalisliikmena Andres Mustonen. Hääletuseks antud aega aitab sisustada ansambel "Hortus Musicus".

Saate lõppedes on võimalik lülituda Klassikaraadio lainele ja kuulata, mida arvavad muusikute esinemisest raadiostuudios saadet jälginud eksperdid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: