Meelis Kompus: minu poolest võiksid lätlased hoopis meie laulupeole tulla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läti laulupeo piletid on ammu välja müüdud, mistõttu on läti laulupeofännid pöördunud piletite saamiseks mustale turule. Laulupeoentusiast Meelis Kompus rääkis "Ringvaatele", mis täpsemalt sellise probleemi on tekitanud, kuidas lätlased seda lahendada püüavad ning selgitas ka, mille poolest Läti laulupidu Eesti omast parem on. Tema arvates võiksid lätlased hoopis Eesti laulupeole tulla, kui Lätis lauluväljakul kohti ei jätku.

"Ega seal muud midagi toimu kui et Lätis on laulupidu sama populaarne kui Eestis, aga siin tuleb tähele panna seda, et kui Eestis on miljon inimest ja natuke peale, siis Lätis on kaks miljonit inimest. Kui Eesti lauluväljakule mahub piletiga ostjaid kuulama umbes 70 000 + esinejaid, siis Läti Riia lauluväljakule Mesoparki mahub 30 000 vaatajat ja paarkümmend tuhat sinna lavale laulma. Need mastaabid on niivõrd erinevad, mis tekitabki selle nõudluse-pakkumise vahekorra väga suured käärid Lätis," selgitas laulupeoentusiast Meelis Kompus "Ringvaatele".

Kompusel puudub küll viimane info, kas Läti laulupeole üldse ei saa enam pileteid osta, sest laulupeole eelneb esimesega indentne gaala, kuhu müüakse samuti pileteid. Gaala piletid on tema sõnul vist tõesti välja müüdud.

"Aga mida piletite edasimüüja ütleb, on see, et inimesed võiksid jälgida terve selle nädala jooksul juuli alguses Riias toimuvaid sündmusi ja ikkagi väiksematest koorikontsertidest ja tantsijate ülesastumistest osa saada. Aga loomulikult see ei asenda seda emotsiooni, mis päris sealt gaalalt ja tantsupeolt saab."

See ei ole tegelikult lätlastel uus probleem, et nad lauluväljakule ära ei mahu. "Küsisin järele Läti televisiooni uudistetoimetusest, et kas on räägitud sellest, et ehitaks ehk uue tantsuväljaku näiteks. Nüüd pannakse mingeid lisatribüüne või lisatoole, aga see ikkagi ei lahenda seda probleemi. Tõenäoliselt nad korraldavad ühe lisakontserdi, aga see on ainult 5000 inimest lisaks. Mis puudutab lauluväljakut, siis on suur erinevus võrreldes Eesti laulupeoga. Kui sa lähed Läti laulupeole, sul õnnestub sinna pilet saada, siis pileti peal on kirjutatud sektor, rida ja koht. Sa istud oma kohal, sa ei kõnni seal ringi, sa ei käi burksi ostmas vahepeal. Sa kuulad kontserti. Laulupeo ajal püsti tõusmine on keelatud. Turva tuleb juurde, ta surub su tagasi. See on kontsert, siin ei kõnnita ringi, siin ei minda Coca-Colat ostma kontserdi ajal. Ta on väljapeetum, viisakas üritus."

Samas lisas Kompus, et Läti laulupeol on kindlasti parem kokkulaulmine. "See on täpsem. See tähendab, et kui sa seda koori kuulad, siis niisugust logisemist on vähem. Eesti laulupeol on küll, et mõnikord pool takti panevad sopranid ees ja aldid siis sörgivad järel, kui "Tuljakut" lauldakse."

Saatejuht Marko Reikop pakkus, et ehk võiksid lätlased, kel ei õnnestu Läti laulupeole saada, müüa piletid ja kutsuda lätlased meie laulupeole. "Minu poolest nad võiksid tulla küll," märkis Kompus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: