Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Menu soovitab nädalavahetusel nautida kunsti

ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" soovitavad sel nädalalõpul seada sammud Kadriorgu kunsti nautima ning noortel tantsijatel panna end proovile Koolitantsu katsetel.

1. 9. märtsil avati Kadrioru muuseumis Armeenia päritolu Vene meremaalija Ivan Aivazovski (1817–1900) näitus "Aivazovski. Ideaali otsinguil".

Näitus annab ülevaate kõikidest 19. sajandi meistri loomingu perioodidest ja meremaali tüüpidest. Näha saab nii tormist merd kui ka tuulevaikust, päikeseloojangut ja kuuvalgust, inspireeritud Krimmi, Itaalia, Odessa ja Konstantinoopoli vaadetest. Suur osa haruldastest maalidest on pärit riiklikust Vene muuseumist Peterburis. Näituse üks haruldasemaid leide on aga Eesti kunstimuuseumi kogudes peidus olnud "Vaade Vesuuvile päev enne vulkaani-purset".

Lisaks on näitusel teoseid Narva muuseumist, Tartu kunstimuuseumist, erakogudest ja Läti rahvuslikust kunstimuuseumist – nende hulgas teos, mille kunstnik kinkis Riia muuseumile pärast Riias 1886. aastal toimunud näitust. Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Ivan Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis.

Näitus on osa Kadrioru 300. aastapäeva tähistavast programmist ning jääb avatuks 8. juulini.

Foto: Sander Koit/ERR

2. Märtsis ootab festival Koolitants 2018 noori tantsijaid vanuses 12–22 eluaastat osalema Koolitantsu Kompanii üheksanda ja kümnenda lennu tantsulavastuste konkursil.

Konkursid toimuvad 17. ja 18. märtsil Tallinnas Eesti Tantsuagentuuris ning 24. ja 25. märtsil Tartus Tähtvere tantsukeskuses. Osalema on oodatud tantsijad igast Eestimaa paigast. Registreerida saab aadressil www.koolitants.ee.

Koolitantsu Kompanii eesmärgiks on kokku tuua erinevais Eesti paigus tantsivad andekad noored, pakkuda neile võimalust tutvuda tantsukunstniku elukutsega ning luua koostöös tunnustatud koreograafidega publikut puudutavaid tantsulavastusi.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: