Vormsilane: kohalikud vaatavad jääteel lustijatele altkulmu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reporter Hannes Hermaküla sõitis mööda jääteed Vormsile, et uurida, mis elu saarel elatakse. Kohalik elanik Ain Salupõld tõdes, et jääteel lustijad rikuvad saare rahulikku igapäevaelu.

Nädalavahetusel sõitis jääteed pidi Vormsile 1500 autot. Püsielanikke on saarel talvel 150. "Minu siin saare peal olemise ajal ma ei ole sellist rahvamassi näinud," rääkis Salupõld. "Kohalikku inimest saare peal ei näinud, nad istusid kõik toas, vaatasid aknast välja ja ei tahtnud jalgu jääda," lisas Salupõld ETV saates Ringvaade". 

Möödunud nädalavahetusel oli mehe hinnangul auto autos kinni. "Vormsilane on talvel omaette inimene. Ta suvemöllust, mis turistidega käib, väsib ära ja talvel tahaks hirmsasti vaikust ja rahu," tunnistas mees.

Ta lisas, et kohalikud vaatavad sellist siblimist altkulmu. "Pigem ta tahaks kasutada jääteed ise ja natukene kauem. Kui see mass üle käib, siis jäätee annab üks moment järele. Kui massi ei oleks, oleks jäätee natukene kauem kui praegu," ütles Salupõld. Ta lisas, et kohalikud kasutavad jääteed ka siis, kui selleks igal aastal ametlikku luba pole. "Iga aasta ikka kohalikud üritavad vaikselt üle käia. Kohalikud kasutavad jääd ikkagi päris ilusasti ära, kui vähegi kannatab sõita, käiakse üle ära," lausus mees.

Turistid kipuvad Salupõllu sõnul pigem jääteed lustimise pärast kasutama, aga saarel olles tutvutakse ka sealse looduse ja kaubandusega. "Talvel tuleb turist jääteed proovima, kas ta siia saare peale muidu tulekski, kui jääteed poleks. Eks nad teevad selle ringi ära, vaatavad looduse üle, nii palju, kui seda talvel näeb," selgitas Salupõld.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: