Rasmus Rändvee õhukesel jääl: tundsin, kuidas keha hakkab end välja lülitama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader videost

Rasmus Rändvee avaldas möödunud nädalal video loole "Falling In Love With You", mis filmiti veebruari keskel Saaremaal. Rändvee tõdes, et video filmimine Sõrve sääres polnud võttegrupile lihtne ülesanne, sest tuulekülma näitas lausa 15 kraadi.

"Kui videos tundub, et mul oli peal mantel, oli see tegelikult üks kiht vilti ehk laias laastus pikk pintsak ja lihtsalt viigipüksid. See oli ikka päris külm. Ma kõige rohkem imestasin seda, et kuna vaim on hästi tugev ja sul on hästi palju energiat selle kõige suhtes, siis ise külma nii väga ei tundnud, aga mingilt maalt hakkas keha end välja lülituma, näpud ei töötanud ja tundsid, et hakkad jõuetuks muutuma, alajahtumine hakkas tekkima," kirjeldas Rändvee Raadio 2 saates "Jätkuhommik".

Looduskaunid kaadrid võeti üles kohas, kus jää oli väga õhuke. "Kui me käisime paar päeva varem seda kohta vaatamas, oli seal oluliselt rohkem jääd. See oli sulamise käigus," tõdes Rändvee.

Video jaoks pidi muusik keset jäist loodust laulma kuus tundi järjest. "Mul ei läinud hääl ära ja läksin ülejärgmine päev ise reisile, ma ei jäänud haigeks ega midagi," oli Rändvee imestunud.

Video algidee tekkis muusiku enda mõtetes, seda aitas teostada režissöör Kaimar Kukk. "See idee hakkas hästi naturaalselt voolama minu peas. Kuulasin laulu ja mõtlesin, mida ma sellega ette kujutan. Tundus, et see on väga õhuline ja suur, mis selle laulu iseloomuga kokku võiks minna," põhjendas Rändvee muusikavideot.

Praeguseks laiali läinud ansambli Facelift Deer endine ninamees Rändvee lisas, et praegu on tal käsil kiired ajad. "Muusikul kogu aeg elukell tiksub kõrvas. Mõtled, et peaks midagi tegema, puhata on hästi raske. Natuke ettevõtja tunne on, et käed rüpes istuda on kurb, agaalati tahaks käed rüpes istuda ja lõpuks, kui see aeg tuleb, siis sa ikkagi kirjutad uut muusikat või üritad kuhugi poole joosta," kirjeldas Rändvee oma elurütmi.

Juba peagi astub Rändvee üles Tallinn Music Weekil, kus esitleb uut bändi, kuhu kuuluvad Siim Avango, Paal Piller, Rainer Meinart ja Kaarel Kuusk. "Bändis on andekad Eesti muusikud. Mul oli üks eesmärk bändiga algusest saadik, ma ei tahtnud, et see oleks klassikaline keikka bänd, kellega pole mitte midagi ühist. Mehed tulevad kokku, teevad ära, kõik mängivad jube hästi pilli, aga mingit hinge pole sees. Selletõttu sai see suhteliselt keeruline olema, et leida inimesed, kes klapiksid omavahel ja oleksid omavahel natukene tuttavad," rääkis Rändvee oma uuest koosseisust.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: