ETV2 teemaõhtu meenutab Valter Ojakääru

Valter Ojakäär
Valter Ojakäär Autor/allikas: ERR

ETV2 põhapäevane teemaõhtu meenutab sedakorda helilooja Valter Ojakääru.

Kell 21.30 "Tähelaev: Valter Ojakäär" (ETV 2008)
Margit Kilumetsa külaliseks on Eesti muusika grand old man Valter Ojakäär rääkimaks elust, inimestest ja seekord erandlikult ka iseendast. Saade oli esmakordselt eetris muusikamehe 85. sünnipäeval. Režissöör Kalev Lepik.

Kell 22.45 "Estraadisangarid: Valter Ojakäär" (Eesti 2017)
Valter Ojakääru rolli on meie estraadimuusika ajaloos võimatu üle hinnata. Tema loomingust on eestlaste südameisse jõudnud kümneid igikestvaid laule. "Õhtu rannal", "Tihemetsa Tiina" ja "Oma laulu ei leia ma üles", on kindlasti nende hulgas. Aga lisaks heliloomingule on vahest tähtsamgi papa Valteri roll Eesti muusikaajaloo kirjapanekul ja populariseerimisel. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.

Kell 23.10 "Valter Ojakäär 85" (ETV 2008)
Sünnipäevakontsert Eesti Raadio 1. stuudiost. Euroopa vanim tegutsev raadioajakirjanik Valter Ojakäär on ka suurepärane helilooja, pillimees ja muusikapublitsist. Sünnipäevakontserdil esitavad tema loomingut Estonian Dream Big Band ja üle-eestiline noorte sümfooniaorkester. Solistid Ivo Linna, Evelin Pang, Hele Kõre, Elo Toodo jt. Õhtujuht Olav Ehala. Režissöör Ülle Õun, tegevprodutsent Ruth Alaküla.

Kell 00.10 "Valter Ojakäär 90" (ETV 2013)
Helilooja ja mitmete muusikaraamatute autori Valter Ojakääru 90. juubeliks valminud saade. ETV2 üllatas vanameistrit ühe tordise külaskäiguga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: