Pärnu tähistab spaanädalaga kuurordi 180. aastapäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnut võib suvepealinna tiitli kõrval nimetada ka Eesti spaapealinnaks. Pärnus avati laupäeval spaanädal pühendusega kuurordi 180. aastapäevale. Nädala jooksul saavad kõik pärnakad ja Pärnu külalised nautida spaamõnusid tavapärasest soodsama hinnaga ja kasvõi hommikust õhtuni.

Spaanädalat korraldatakse selleks, et ka sombusel ja külmal ajal oleks põhjust Pärnusse minna. Nädal avati Pärnu kuurorti juubelile pühendatud fotonäitusega.

Kuurortlinna lugu sai alguse 1838. aastal. Kuid siis nägi Pärnu rand välja hoopis teistsugune kui vana aega nostalgiaga ette kujutada võiks.

"Tegelikult olid rannas väga üksikud jalutajad, murukamar ulatus veepiirini, kattes liiva. Teada on, et keskrannas avati segarand alles 1925. aastal. Vaat sellest ajast hakkas kujunema see rand ja see kuurort, mis on meile tänini tuttav," kirjeldas turismiloolane Tiit Kask.

Alguses oli Pärnu tuntud ravikuurordina. Tänapäeval aga minnakse Pärnusse eeskätt veenaudingute pärast.

"Seitse erinevat veekeskust Pärnu-suguses väikeses linnas, väga palju spaasid ühe elaniku kohta, see teebki Pärnust spaapealinna," põhjendas tiitlit nädala eestvedaja Kadi Elmeste.

Eelmisel aastal võttis spaanädalast osa 10 000 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: