Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Seltsimees laps" näitab eriefektide abil muudetud Tallinna vanalinna

"Seltsimees laps" filmivõtted Raekoja platsil. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peagi linastuvas mängufilmis "Seltsimees laps" on 140 kaadrit, kus ülesvõetut ühel või teisel moel eriefektidega täiendatud või muudetud on.

"Tahtsime kindlasti filmida Tallinnas, kuna see on ka raamatus oluline koht, otsisime paiku, mis ei oleks väga renoveeritud, aga tahes-tahtmata on linnapilt võrreldes 1950. aastaga palju muutunud, eriti kui räägime raeplatsist või kino Sõprus ümbrusest," rääkis režissöör Moonika Siimets Õhtulehele.

Kõige keerulisemaks ja töömahukamaks kujunes võte Tallinna Raekoja platsil, mis on alates aprillist vabaõhukohvikuid triiki täis, "Seltsimees lapsel" oli aga vaja filmida maikuist stseeni, kus suur hulk inimesi mööda keskväljakut ringi patseerib.

"Lõpuks läksime ikkagi eriefektide teed: raeplatsi pandi üles hiiglaslik sinine palakas, mis kattis ära kohvikuteosa, pärast joonistati majade fassaadid sinna käsitsi peale. Et pildile oli vaja ka inimesed lisada, oli mul abiks teine lavastaja, kui mina peanäitlejatega tegelesin, siis tema lavastas massiinimesi, keda panna kihiti kõndima kaadri nende kohtade peale, kus muidu valitseks tühjus," jutustas Siimets.

Eriefektidega tuli lahendada ka kino Sõprus ja Niguliste kirik, kuna ühte filmi toimumise ajal veel polnudki ning teine oli pärast 1944. aasta pommitamist veel ilma katuseta.

Film jõuab kinodesse 23. märtsil.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: