Galerii: Saaremaa lapimooride töödest valmis näitus ({{commentsTotal}})

{{1520620260000 | amCalendar}}

Seitsme Saaremaa naise tehtud lapitekkidest valmis Kuressaare kultuurikeskuses järjekordne näitus.

Saaremaa lapimoorid Kaie Allvee, Maret Suik, Leeni Uljas, Annely Õun, Vaike Kask, Jaanika Tiitson ja Kaie Kesküla tutvustavad oma hobi Kuressaare kultuurikeskuses juba 14. korda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lapimooride nime on seitse Saaremaa naist endale ise võtnud just seepärast, et selline nimi peegeldab täielikut nende tegemisi - nad tegelevad lappidega, täpsemalt suurematest ja väiksematest lappidest erinevates mustrites lapitekkide valmistamisega, samuti muu lapitehnikas valmistatud käsitööga.

Naistepäeval üles seatud näitus on lapimooridele juba 14, kuid aastate jooksul pole neil ideedest ja lappidest puudust tulnud. Ennast kordama pole nad hakanud.

"On mustrid ja on värvid ja ühte mustrit võib erinevate värvidega teha ja täiesti-täiesti erinevaid tulemusi võib saavutada. Nii et alati on uudne!" kinnitas Kaie Kesküla.

Kirevate toonides lapitööde näitused on Saaremaa naiste seas väga populaarsed.

"Näitus tundub väga ilus olevat. Siin on ikka meeletu töö tehtud. Me just vaatasime seda vaipa seal ja millistest väikestest osadest see on kokku pandud. Nii et suurepärane. Meie naised oskavad ilusat tööd teha. See paneb kadetsema, sest ma olen vähemalt 10 aastat üritanud, et hakkan tegema midagi sarnast, isegi õpetaja on olemas, aga ei jõua nii kaugele," rääkis näitust külastanud Maie.

Lapimoorid kinnnitavad, et aastas suristavad nad oma masinatega ikka mitu korda rohkem tekke, kui näitusele välja toodud.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: