Väätsal püütakse homme lumememmede meisterdamise maailmarekordit ({{commentsTotal}})

Foto: Viljar Puström/minupilt.err.ee

Väätsal loodetakse homme ületada lumememmede ehitamise maailmarekord ja taaselustatakse Eesti pikim lumememm.

Lumememmede ehitamise maailmarekord püstitati Michiganis 2018. aastal, kus ühe tunni jooksul ehitati 2228 lumememme. Väätsas loodetakse ehitada vähemalt üks lumememm rohkem.

"Me püüaks maailmarekordit ja üht meie teada ka Eesti rekordit," selgitas ürituse korraldaja Lauri Läänemets Raadio 2 saates "Hommik". Suure lumega aastal 1966, ehitati Eestis ligi kaheksa meetri kõrgune lumememm, millest on säilinud foto ja mida võib pidada suurimaks Eestis ehitatud lumememmeks. Sobiva ilma korral püütakse üritusel vähemalt sama pikk lumememm ehitada. Lumememme ehitamise eelduseks on reede ööl vajaminevad miinuskraadid.

Täna hakatakse põllu peal lund kokku lükkama, et lumememmede ehituseks materjali jaguks. "Et see lumememm kandma jääks, peame me veega keskosa üle laskma ja öösel natukene külmutama seda," kirjeldas Läänemets, kuidas Eesti suurim lumememm valmib.

2016. aastal ehitas 300 inimest Väätsale 600 lumememme. Ehitamas käidi perekonniti, mehed ja naised koos ning eraldi, lapsed ja eakad.

2017. aastal võitsid Väätsa lumememmed Eesti tähtsaima reklaamiauhinna Kuldmuna ja seal välja antud eriauhinna. "Lumememmed jäid umbes kaheks nädalaks, seni kuni päike nad ära sulatas ja need kujunesid turismiobjektiks. Kuldmuna anti idee eest, ta oli väga hea koha turunduskampaania," meenutas Läänemets eelmist üritust.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: