Tartu sõnum kultuuripealinnaks kandideerimisel on "Ellujäämise kunstid"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tartu esitles Genialistide klubis Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamatu pealkirja. Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Tartu esitles neljapäeval sõnumit, millega kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks.

Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamat kannab pealkirja "Ellujäämise kunstid" ("Arts of Survival").

Sügisel rahvusvahelisele žüriile esitatavalt raamatult oodatakse nii kunstilist kvaliteeti kui ka julget kaasarääkimist nii Tartu kui ka terve Euroopa väljakutsete ja tuleviku teemadel.

Tartu 2024 kandidatuurimeeskonna liige Berk Vaher selgitas, et Tartu sõnum Euroopale on "Ellujäämise kunstid", kuna see hõlmab nii kultuuri kestmise lugusid kui ka tuleviku Euroopas eredama tooni andmist. Samuti kuulutab see sõnum Tartu eristumistahet ja tartlaste kodanikujulgust.

"Me avame Euroopale Lõuna-Eesti kogukondade eripärad, kuid otsime ka globaalselt toimivaid lahendusi pingetele inimese, looduse ja tehnoloogia suhetes," lisas ta.

Tartu 2024 vastutava projektijuhi Erni Kase sõnul esitab rahvusvaheline žürii Tartu kandidatuuriraamatule kõrged nõudmised.

"Meilt oodatakse kõrge kvaliteediga kultuuriprogrammi, mille iga üksik projekt räägiks julgelt kaasa Tartu ja terve Euroopa väljakutsete ning tuleviku osas," ütles Kask.

"Peame suutma Tartu 2024 programmi raames tõlkida meie linna, piirkonna ja riigi omapära Euroopas ja maailmas mõistetavasse keelde. Teeme kõik selleks, et Tartu 2024 projektid edendaksid valdkonnaülesust ja rahvusvahelist koostööd," lisas ta.

Kandidatuurimeeskond on tänaseks korraldanud ligi 200 kohtumist Tartu ning Lõuna-Eesti kultuuri- ja ühiskonnategelastega. Neil kohtumistel on rõhutatud mitmeid väljakutseid, näiteks Tartu kultuurilise mitmekesisuse ning konkurentsivõime edendamine, linna maailmaga ühendavate teede ja liinide arendamine ning looduskeskkonna hoidmine.

Uuel nädalal algab avalik ideekorje, kus iga tartlane saab pakkuda oma Euroopa kultuuripealinna jaoks ideid. Lisaks ootab Tartu 2024 kandidatuurimeeskond järgnevatel kuudel professionaalsetelt kultuurikorraldajatelt ettepanekuid kunsti- ja kultuuriprojektideks "Ellujäämise kunstid" ("Arts of Survival").

Parimatel ideedel on võimalus jõuda Tartu Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamatusse.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: