Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Normet: prioriteet on jätta Elina lavaline number selliseks nagu Eesti Laulul

Elina Nechayeva
Elina Nechayeva Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Esmaspäeval kogunes esimest korda ühise laua taha Eesti eurotiim, et arutada Elina Nechayeva ja loo "La Forza" autoritega läbi, millised on edasised sammud teel Eurovisioonile.

Eesti Laulu peaprodutsent Mart Normet tõdes, et esmaspäeval lavalise etteaste arutamiseni veel ei jõutud, küll aga teisipäeval, kus otsustati loovmeeskonnaga, et tiimi prioriteet on tuua Eestis võitnud lavaline number eurolavale sellisena nagu see Eestis esitatud sai. "Küsisime nõu ka Eurovisiooni kolleegidelt, kes kõik julgustavad samuti seda sama showd kogu Euroopa ette viima," ütles Normet ERR Menule.

Seda, millist showd Eesti meeskond endale lubada saab, sõltub Normeti sõnul eelkõige ikkagi rahakotist. Täna arutatakse seda ERR-i juhatusega. "Üks asi on riputada projektor lakke Eestis, kus saab sõbrahinda ja need, kes riputavad, nende tunnitasu on kümneid kordi väiksem kui mujal. Eks ma varsti ilmselt üllatan meid kõiki selle numbriga, mis selle numbri tegemine Eurovisioonil maksab," avaldas Normet.

Esialgu püüab tiim Normeti sõnul jõuda arusaamisele, kas laval toimuv on täiuslik, ja kui on, tuleb leida etteastele rahastus. "Me mäletame väga hästi, et isegi Birgiti tossu jaoks ei jätkunud meil esialgu raha. Selline projektsioon on väga palju kallim," viitas Normet Eesti Laulu laval nähtule. 

Samas avaldas ta lootust, et Eesti Vabariik 100 puhul õnnestub esineda ka sel korral teiste riikide seas väärikalt. "Kellelegi ei ole plaani midagi kärpida ega kehvemaks teha. Vaatame korraks numbrile kriitiliselt peale," selgitas Normet. 

Normeti sõnul on vara rääkida, kas tiimi kaasatakse professionaale välismaalt. Möödunud aastal kuulusid Laura ja Koidu eurotiimi ka rootslased Filip Adamo ja Rennie Mirro, kellest üks aitas muusika ja teine koreograafiaga. "Sel aastal me küsime nõu erinevate suundade pealt ja erinevate proffide käest," lubas Normet. 

Enne maikuust Eurovisiooni on Nechayeval tihe ajakava, sest sõitis juba teisipäeval meistrikursustele Soome, esineb peagi Paides, sõidab siis taas kursustele Pariisi, esineb Kadrioru lossis ja läheb siis ettelaulmisele USA-sse. 

Normet sõnas, et Nechayeva osalus igal tiimi koosolekul polegi vajalik, tähtis on, et lauljatar oma esituse professionaalselt ära teeb. "Tema kõige tähtsam osa on töö oma häälega ja seda ta sõidabki tegema ka Eestist ära. Oluline, et see laul tuleks lihasmälust, une pealt, kui siia juurde ei mõelda loomingulise tiimi poolt erilist koreograafiat ja kukerpalle, on põhiline, mida ta harjutama peab, seda laulu. Seda veel paremaks ja oma esitust loomulikumaks, et see tuleks otse südamest," selgitas Normet. 

Eilne kohtumine näitas Normeti sõnul, et eurotiim on Nechayevaga samal lainel. "See tööeetika ja meetod, millega Elina töötab, see on fantastiline ja ülimalt professionaalne. See on suurepärane," kiitis ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: