Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Emakeelepäeva e-etteütlus | Grete Lõbu: halbu hindeid siin ei panda

Emakeelepäeval korraldab Vikerraadio taas e-etteütluse võistluse. 

"Loomulikult on see võistlus, loomulikult jagatakse auhindu. Aga eelkõige on see võimalus kõikidel iseendale tõestada, kui hästi seda eesti keelt ikka tuntakse. Ma julgustan kõiki osalema, sest halbu hindeid siin ei panda," kutsus ETV saatejuht Grete Lõbu inimesi etteütlusel osalema.

Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine toimub tänavu juba 11. korda.

E-etteütlus kandideerib ka 2017. aasta keeleteo auhinnale.

Etteütlus kõlab raadioeetris kolmapäeval, 14. märtsil kell 10.30, kuulajail tuleb tekst kirjutada etteütluse aknasse, mis ilmub Vikerraadio kodulehele sama päeva hommikul.

Kõige kiiremini täiesti korrektse teksti saatnud kuulajad on võitjad. Arvesse lähevad kõik enne kella 11 saabunud etteütlused. Saate alguses, kell 10.05 antakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid.

E-etteütluse võitjad selguvad viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased.

Kõik osalejad kirjutavad sama teksti, kuid lisaks üldvõitjale premeeritakse eraldi kategooriate võitjaid ja kõigi osalejate vahel loositakse samuti välja auhind. Lisaks antakse eriauhind parimale nutiseadmega kirjutajale. Tänavuse uuendusena on võimalik oma etteütlus tuua ka paberil raadiomajja kuni kella 11.30ni. Käsitsi kirjutatud teksti võib ka üles pildistada ja saata aadressile [email protected] koos oma nime ja kontaktandmetega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: