Virumaa kiiksuga kujud: tobeduse monument, täkusammas ja näota Kalevipoeg

Ajakirjanik Rein Sikk sai hiljuti valmis raamatu "Minu Virumaa". "Ringvaate" võttegrupile tutvustas ta viit kiiksuga monumenti, mille juurde inimesed ehk niisama lihtsalt ei satu.

"Ma olen üsna laisk inimene ja mälu on vilets. Selleks, et mõned ajsad paremini meeles püsiksid, ma kirjutan need läbi," ütles Sikk, miks ta "Minu Virumaa" raamatu avaldas.

Esimesena viis Sikk saatemeeskonna Lääne-Virumaa Võlumäe külla, kuhu kohalik mees Ülo Sinisalu vabariigi valitsuse tobeduse monumendi püstitas.

Mõdriku veeres asub täkusammas, mis seisab Mõdriku mõisa pargis. Samba kohta räägitakse erinevaid jutte ning pole kindel, kas see on püstitatud täkule või mõisaomanikule.

Kolmandana seati sammud Neerutisse, kus kõik mäed on Kalevipoja hobuse neerud. Samuti asub seal Kalevipoeg ise. Tapal rõõmustab ja ehmatab inimesi Kalju Reiteli Kalevipoeg. Monument kannab nime "Eestimaa ärkab" ning on kohalikke pahandanud 1992. aastast saati. Virumaal on veel üks Kalevipoeg, mahajäetud Neeruti bussipeatuses.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: