X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Suud puhtaks" läheb eetrisse Tartust ja võtab luubi alla kirgikütva tselluloositehase rajamise

Juba pikemat aega on tekitanud teravat arutelu ja vastakaid arvamusi võimalik tselluloositehase rajamine Tartu lähistele. Tehasele on nii poolehoidjaid kui ka tulihingelisi vastaseid. Täna õhtul läheb debatisaade "Suud puhtaks" otse-eetrisse Tartust ning kuulab ära pooldajate ja vastaste seisukohad.

Kõrgtehnoloogilise tehase rajamiseks peavad metsatöösturid parimaks kohaks just Emajõe-äärset ala, sest Emajões on sellise tehase jaoks piisav veetase ning paik on ka logistiliselt hea. Tehase loomisele on aga väga palju vastaseid, sest tselluloositööstust peetakse üheks kõige enam keskkonda saastavaks tööstusharuks.

Tartlased on kavandatava tselluloositehase vastu kogunud ligi 7000 allkirja ning täna antakse need üle Tartu volikogu erakorralisel istungil.

"Kõik see, mis on päeval oluline ja mida inimesed kuulevad istungil koha peal, jõuab õhtul kõikide huvilisteni koos muljete ja emotsioonidega, mis on õhtuks juba rohkem laagerdunud ja võimaldavad anda asjast tuumaka ülevaate. Tänane saade on erakordne ka meie endi jaoks. Me läheme Tallinnast välja, otse sündmuste keskele - oleme ise päeval volikogu istungil kohal, saame sellest osa ja toome siis õhtul Tartust televaatajateni arutelu teemal, mis puudutab tegelikult kogu Eestit," rääkis saatejuht Urmas Vaino.

"Suud puhtaks" stuudios on teiste seas keskkonnateadlane Erik Puura, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Tartu linnapea Urmas Klaas, keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, puidutööstur Aadu Polli jt.

"Suud puhtaks" otsesaade on ETV ekraanil täna õhtul kell 20.45 ning jätkab pikema aruteluga pärast "Aktuaalset kaamerat" kell 21.40.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: