Alen Veziko: mingil hetkel pead käima põhjas ära ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Koulen

Muusik Alen Veziko avaldas uuel aastal singli "Unustus", mis on kirjutatud ja lindistatud 2016. aasta sügisel, mil Alenit kimbutas loomekriis ja ta kaalus isegi laulmisest loobumist. 

"Mingid asjad said elus otsa ja tundus, et sellel kõigel ei ole mingit mõtet aitab küll, kaua ma ikka laulan, teeks midagi muud. Ma arvan, et see on kõigi kunstiinimeste, lauljate, muusikute ja kirjanike puhul ettetulev probleem, et sa mingil hetkel põled läbi, pead käima põhjas ära ja siis sealt saab uue alguse," selgitas Veziko Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Veziko lisas, et ei jõudnud tõdemusele, et muusika on tema ainus oskus, kuid otsustas siiski veel muusikuna jätkata. "Ma ei ütle, et ma ei oska midagi muud, oskan küll. Ma jõudsin sinnakohta, et mul on mõned asjad veel, mis ma tahan ära teha ja mõned mõtted, mis on ütlemata läbi muusika. Vähemalt kolme erinevat tüüpi kontserdi jagu materjali on mul olemas. Ma veel teen," lubas Veziko.

Veziko uus singel "Unustus" on esimene singel muusiku kevadel ilmuvalt albumilt "Nüüd on nii". "Ma ikka tükk aega mõtlesin, kas ma annan selle loo välja või mitte, aga samas ta jäi sahtlisse pikaks ajaks seisma ja siis kui ma selle ühel hetkel üle kuulasin, tundsin, et nüüd on õige hetk," selgitas muusik.

Kuigi kriis isiklikus elus võib mõnesid muusikuid inspireerida, siis Veziko looming sünnib helgetel hetkedel. "Mina ei ole selline tüüp, kes ärkab hommikul üles, on halb olla ja hakkab muusikat kirjutama. Mul peab olema kõik positiivne - enesetunne peab hea olema, pean olema puhanud, päike peab paistma väljas, siis ma hakkan kirjutama," täpsustas mees.

Seda, millal Veziko muusikast tagasi tõmbub, ta öelda ei saa. Veziko lubas, et laulab nii kaua, kui vunki veel sees on.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: