Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jüri Pihel materdas Kubot ja Seppa: laval toimus titemängimine

Televisiooniekspert Jüri Pihel materdas Eesti Laulu finaali saatejuhte Meelis Kubot ja Ott Seppa, öeldes, et laval toimus liigne titemängimine ja lollitamine.

"Mul on oma küsimus alati, kas aasta tippmeelelahutussündmus on päriselt see koht, kuhu tullakse saatejuhtimist õppima ja katsetama. Ütleme ausalt, ei ole. Härra Kubo on fantastiline mustkunstnik, no aga ei ole võib-olla vaja proovida elus esimest korda saadet juhtida sellisel sündmusel. Ja minu üks noor väga hea tuttav, kelle arvamust ma väga austan, ütles eile õhtul, et ma ei saa sellest kõigest aru, miks seal see häälemurdega läbikukkunud näitleja peab nagu viieaastastele saadet tegema. See on jumala tõsine etteheide," ütles Pihel Raadio 2 saates "Hommik".

Pihel kritiseeris, et saatejuhid on talle negatiivselt silma paistnud juba aastaid, kuid eriti tänavu. Ta lisas, et titemängimine laval ja lollitamine on okei, kui see kannab eesmärki ja paneb põnevusest küüsi närima. "Eesmärgi ähmasus on olnud kümme aastat kogu aeg selle ürituse probleemiks," lausus Pihel.

Elina Nechayeva võidulauluga "La Forza" jäi Pihel aga rahule ja kinnitas, et see oli mäekõrguselt teistest paladest üle. "Võib-olla ei olegi nii suurt ülekaalu olnud aastaid ühe võidusoosiku suhtes, aga sellele vaatamata olid mõned head laulud ka peale selle," ütles Pihel, kes üllatus Sibyl Vane'i ja Frankie Animali etteastetes.

Samas pidi Pihel pettuma nii mõneski finalistis. "Ma nägin, kuidas suur osa tuli lavale ja ei tahtnud võita. Nad ei tahtnud publikule midagi öelda, nad tulid oma numbrit ära tegema. Nad esitasid väga hästi, tegid häid laule, aga jäid külmaks, iseenda sisse, nad ei vaadanud ega näinud seda rahvast seal. See on kõige suurem viga üldse, mida sa saad teha," arvas Pihel.

Pihel luges sõnad peale, et artistid ei tohi jääda režiisse kinni. "Kaameratesse, pilkudesse ja pööretesse uppusid eelmisel aastal Koit ja Laura," tõi Pihel näite.

Elina Nechayeva esitust nimetas Pihel aga üdini professionaalseks ning Eurovisioonil tasub pöidlaid pidada küll. "Artist on väga hea, ta on imeilus, ta laulab väga hästi ja teate, mis on kõige toredam, mida suurem lava, seda paremaks ta läheb. Ta oli Saku Suurhallis vokaalselt palju veenvam kui poolfinaalis," ütles Pihel.

Seda, kuidas Eurovisioonil läheb, Pihel siiski ennustada ei julge. "Me pole kogu pilti näinud. Ta võib seal ka põruda täiega, juhul kui keegi teine teeb midagi, mis vaatajatele mõjub veel paremini," arvas ta.

Eesti on Eurovisioonil osalenud juba 25 aastat. Pihel vedas Eesti eelvoore viis aastat, pärast teda Juhan Paadam kümme aastat ning seejärel Mart Normet, kes teatas tänavu, et Eesti Laulu kümnes aasta jäi tema jaoks viimaseks. "Ma usun, et see uus hingamine täna võiks olla kogu Eesti Laulu ja selle nähtuse korralik läbiraputamine," arvas Pihel.

Pihel lisas, et Eesti Laul on sündmusena väga hea ning ilmselt paremat üritust Eestis ei tehtagi, aga ta on jäänud ühte asja kinni. "Peaeesmärk, et väga head artistid tuleksid saali ja võtaksid seal rahval rinnust kinni, et võidaksid publiku enda poole, et ma näeksin ehedat esinemist ja vähem teletrikke, võib-olla artistide suuremat tahtmist võita seda võistlust, et ma päriselt näeksin nende esinemisest, et need poleks nii lavastatud ja neis oleks enam ehedust ja naturaalsust," ütles Pihel, kuhu Eesti Laul liikuda võiks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: