Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula, mis looga Soome Eurovisioonile sõidab

Saara Aalto
Saara Aalto Autor/allikas: AP/Scanpix

Suurbritannia talendisaate "X Factor" finalistiks tõusnud soomlane Saara Aalto esitles pala "Monsters", millega ta maikuus Eurovisioonil võistleb.

Aalto esitas Soome eelvoorus kolm laulu, mille hulgast valiti võidulauluks "Monsters". Teised kandidaadid olid "Domino" ja "Queens", vahendas Eurovision tv.

Briti "X Factori" talendivõistlusel rahvusvahelise kuulsuse saavutanud Saara Aalto on esinenud paljudel galakontsertidel, telesaadetes ja muusikalides. Muu hulgas on ta jaganud lava selliste tähtedega nagu Jose Carreras, Andrea Bocelli ja Adam Lambert. Saara Aalto on avaldanud neli stuudioalbumit ning ühe duetiplaadi. Aalto on esinenud ka mitmeid kordi Eestis, viimati suvel Soome 100 kontserdil.

Eurovisioon 2018 toimub 8., 10. ja 12. mail Portugali pealinnas Lissabonis. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: