Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mihkel Mattisen: Elina Nechayeva kleit ei pruugi eurolavale jõuda

Eesti Laulu võiduloo "La Forza" üks autoritest Mihkel Mattisen avaldas, et Elina Nechayeva tervet lava kattev kleit ei pruugi Eurovisioonile jõuda.

"Eile me juba kohtusime Mart Normetiga, täna tuleb siiski suurem koosolek, kus on ERR-i tiim koos, eks me hakkame seda asja arutama. Meil on kindlasti mingid nägemused ja Normetil ja tema tiimil on mingid nägemused," selgitas Mattisen "Vikerhommikus".

Mees lisas, et lavashow määrab siiski rahakott, sest Eurovisioonil on kõik meeletult kallis. "Iga asja eest tahetakse seal palju raha. Kui ma käisin Birgitiga viis aastat tagasi Eurovisioonil, oli tossumöll, et kas saab tossu või ei saa. Seda nimetatakse külmaks tossuks, Eestis on see väga odav, aga Eurovisioonil näiteks 7000 eurot. Numbrid on niivõrd suured, et eks üritame kalkuleerida, teha võimaluste piires ja võimaluste piires võimalikult hästi," lausus Mattisen.

Paljude üllatuseks ütles Mattisen, et Elina uhke kleit, mis kattis tervet Eesti Laulu lava, ei pruugi Eurovisioonile üldse jõuda. "Me oleme algusest peale olnud arvamusel, et see kleit ei pea jääma, võib-olla tuleb hoopis midagi uudset ja kihvt idee. Ma arvan, et selles kinni ei pea kindlasti olema," ütles Mattisen.

Mattisen tõdes, et polnud Eesti Laulu võidu üle tohutult üllatunud, aga ei olnud selles ka lõpuni kindel. "Ma uskusin sellesse loosse, äkti ja Elinasse. See sobiks võitma seda võistlust, aga ma polnud sugugi selles kindel, sest favoriite on ennegi olnud," ütles Mattisen.

Mattisen lisas, et tema koostöö Elinaga pole ühekordne, vaid Eesti Laul oli lihtsalt platvorm, kus ühist muusikat tutvustada. "See lugu polnud Eesti Laulu jaoks tehtud, vaid meil oli projekt, mida me plaanisime Elinaga alustada ja leidsime, et Eesti Laul on õige koht, kus seda esimest korda tutvustada, kuna sellel on väga palju vaatajaid," selgitas ta.

Mattisen paljastas, et tegelikult on Elinaga juba varem kokku puutunud, kui neiu kaheksa aastat tagasi talle ette käis laulmas. "Siis me tahtsime teha tüdrukute popbändi ja siis ta käis oma pophäälega ette laulmas. Ma hästi ei mäleta, kuidas tal läks, aga asjaks meil tookord ei läinud," meenutas Mattisen.

Eurovisiooni suhtes on Mattisen enesekindel ning kiitis, et Elina peab tähelepanule hästi vastu. Eurovisioon toimub juba maikuus Portugalis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: