Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pihlamägi hindab ooperi ja poplaulu segu väljavaateid heaks

Foto: Aurelia Minev/ERR

Eurovisiooni asjatundja Olavi Pihlamägi hindab ooperi ja poplaulu segu väljavaateid Eurovisiooni lauluvõistlusel heaks, ehkki aariad pole seni võitu toonud. Eesti Laulu produtsent Mart Normet jätab pärast kümmet aastat konkursiga hüvasti ning soovib Eesti Laulule revolutsiooni.

Laupäeva õhtul žürii ja publiku poolt parimaks valitud Elina Netšajeva aaria erines teistest Eesti lauludest. Samas pole tiivarips ooperile Eurovisioonil midagi uut, ütleb lauluvõistluse asjatundja Olavi Pihlamägi "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Praktiliselt igal aastal või üle aasta on mõni ooperihääl Eurovisioonil oonud. Üldiselt ei ole neil halvasti läinud. Kõige paremini on läinud kuulsal Itaalia triol Il Volo, kes 2015. aastal tulid kolmandaks," rääkis Pihlamägi.

Seni kuuldud eurolaulude hulgast peab Olavi Pihlamägi üheks favoriidiks Soome laulu.

"Ühte favoriiti ei ole vaja kaugelt otsida. See on Soome esindaja Saara Aalto, kes on tõepoolest väga populaarne Euroopas. Ta on mitmete konkursside ja suurte võistluste laureaat. Väga tugev laulja. Ja tema formaat oli siis see, ettemale kirjutati 3 laulu, millest eile õhtul rahvas valis välja selle ühe, mis sõidab Eurovisioonile," ütles Pihlamägi.

Elina Netšajeva tõusis teiste Eesti laulu kandidaatide hulgast esile algusest peale. Siin mängisid rolli nii laul kui selle esitaja.

Helilooja Aleksandr Žedeljov ütles, et Netšajeval oli laval suur energeetika. "Temal oli suur energeetika laval ja ta on väga ilus ja ma arvan, väga positiivne. Kõigile see meeldib ja ikka väga individuaalne ja eriline laul," ütles ta.

Eesti Laul on tänaseks toimunud 10 korda. Selle üks peamisi eestvedajaid, produtsent Mart Normet järgmisel aastal enam konkursi korraldamises ei osale. Ta loodab, et uued tegijad toovad endaga kaasa revolutsiooni.

"Eesti Laul ei ole kuningriik. Mina endale mantlipärijat kindlasti ei vali. Ja ma väga loodan, et need uued inimesed, kes valitakse, pigem teevad uuesti revolutsiooni. Niimoodi, nagu kunagi sai Eurolaulust Eesti Laul, siis mulle tundub, et praegu vajaks Eesti Laul midagi uut," ütles Normet.

Olavi Pihlamägi ütleb, et pooled Eurovisiooni laulud on veel kuulmata. Seni kuuldute hulgast eraldub Elina Netšajeva La Forza aga selgelt.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: