Araablastest eesti keele õppijad küsivad, miks on eestlastel nii vähe lapsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kairit Leibold

Saates "Hommik Anuga" oli külas eesti keele õpetaja pagulastele: Raivo Riim, kes vahendas muljeid õpetamise raskustest ja rõõmudest.

Rakverelane Raivo Riim on eraettevõtjana tegutsenud 23 aastat, pagulastele õpetab ta eesti keelt kolmandat aastat. Ta on koolitanud kuut peret, neli neist kuuest on tänaseks Eestist lahkunud, sest Saksamaal on pagulaste elu parem.

"Põnev on," ütles Riim. "Igal perel on oma lugu. Praegune pere on pommitatud Aleppo linnast."

Riim tunnistas, et sageli on õpetatavad stressis ja ei suuda õpet vastu võtta. "Siis ma hakkan laulma," sõnas Raivo Riim. Laulab kasvõi eestikeelseid numbreid.

"Eesti keel on raske keel, kõigi oma astmevahelduste ja käänetega," lausus Riim. "Ühe hea lause sain Fred Jüssilt: lammas lamas lamba kõrval. Siin on koos esimene, teine ja kolmas välde. Siis ma ütlengi neile, et eesti keel ongi selline laulev keel."

Muidugi tekitavad kultuurilised eripärad Araabia ja Lähis-Ida külalistes imestust. Araabia kultuuris ei räägita halvast, ainult heast. Samuti elavad seal kõik põlved koos ja austatakse rauku. Üks küsimus, mida kõik põgenikud on Raivo Riimilt küsinud, on: miks teil, eestlastel, on nii vähe lapsi, kas te ei armasta lapsi?

Riim püüab sellest siis naljaga üle saada. Vaadake intervjuud videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: