Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TUJA bändilaager andis noortele võimaluse kohtuda mentoritega

Tudengijazzi ehk TUJA avaüritusena toimunud kahepäevase bändilaagri vältel toimusid oma ala profesionaalidega seminarid ning festivalil osalevatele artistidele suunatud mentorlusprogramm.

Tudengijazzi korraldustiimi eesmärk on laiendada noorte muusikute silmaringi ning pakkuda neile tööks vajalikke praktilisi teadmisi, mida koolis sageli ei pakuta. Muusikamaailmas on suhtlusvõrgustikul lausa maagiline jõud, mistõttu antakse festivali korraldades noortele võimalus ka oma suhtlusringkonda festivali vältel laiendada.

Esinemine ning teose loomine on muusiku töö juures vaid üks väike osa. Edukaks loomingu levitamiseks tuleb tegeleda paljude detailidega, alates turundusmaterjalidest kuni tehniliste raideriteni.

Seminaripäeva käigus arutati, millele üks artist oma elukutse juures üldse mõtlema peab. Oma teadmisi muusikatööstusest, esinemisest ja muusika loomisest jagasid Eva Saar (Jazzkaar), laulja Laura Põldvere, koolitaja Margus Alviste, laulja Ivi Rausi ja produtsent ning helitehnik Otto-Karl Vendt.

Mentorlusprogramm toimus sel aastal TUJA festivalil esmakordselt. Koosseisudele jagasid personaalset tagasisidet muusikud Kristjan Randalu, Vaiko Eplik, Raul Sööt ja Janno Trump. Mentorid andsid tagasisidet artistide loomingule ja esitusele, tuues välja tugevaid ja nõrki külgi.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: