Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Iiris: ma tean, mis vaev muusika loomisesse läheb ja ma ei taha teisi kritiseerida

Sel laupäeval toimub Saku Suurhallis Eesti Laulu finaalkontsert, kus selgub, milline kümnest finalistist läheb Eestit maikuus Portugali Eurovisioonile esindama. "Ringvaade" alustas Eesti Laulu edetabeliga, mille koostavad finalistid ise. Stuudios käis Iiris, kelle favoriit finalistidest on Elina Nechayeva. Miks ta Eliis Pärna ja Gerli Padari loo aga viimaseks hääletas, seda ta ei avaldanud, kuivõrd ta teab, kui ebamugav on saada teistelt oma suure vaevaga sündinud loomingule kriitikat.

"Et noh, selles mõttes, niimoodi punkte panna on päris raske. Ma olen kunstnik, ma tean, mis vaeva sinna läheb, et teha laule ja siis kui keegi kritiseerib, siis.. noh, ma ei hakka seda tegema teistele."

"Mul on ainult suur rõõm, väga ilusad daamid ja härrased ja mul on hea meel nendega koos olla siin Eesti Laulul," ütles Iiris "Ringvaatele". Oma loo paigutaks ta esikolmikusse.

Aga sarnaselt mitmetele teistele "Ringvaates" käinud finalistidele on ka Iirise favoriit Elina Nechayeva. Kõige vähem meeldis talle Eliis Pärna ja Gerli Padari lugu.

Iirise punktid Eesti Laulu finalistidele Autor: ERR

Iiris vastas stuudios ka vaatajate küsimustele. Muu hulgas küsiti talt, et kas muusikaline kõrgharidus on tema jaoks pigem enesearendus või on seda päriselt vaja, et paremat muusikat luua.

"Ma tegelikult arvan, et seda saab edasi kasutada teiste inimeste õpetamiseks arvatavasti, võib-olla kuskil kaugel tulevikus."

Samas märkis IIiris, et kui tal ei ole muusikalist kõrgharidust, looks ta ilmselt samal tasemel muusikat.

"Ma arvan küll. Ma arvan, et pigem nagu see, et mul on antud selline võimalus, et ma olen saanud rännata ringi. Ma olen saanud panna end täiesti uude olukorda täiesti uuel maal, et see on olnud tegelikult suurem õppetund kui see, et ma just muusikat seal õppisin. Ma olen lihtsalt hästi tänulik, et mul on olnud selline võimalus, ja ma arvan, et ma ei oleks see, kes ma olen praegu, kui ma ei oleks seda ära teinud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: