Robert Linna kehastus katses tänavamuusikuks: jumala kõhe oli

Foto: ERR

Teadussaade "Heureka" korraldas eksperimendi, et selgitada välja, kui palju mängib välimus ja tuntus rolli selles, milline on inimeste hinnang. Katse peaosas oli Elephants from Neptune'i laulja Robert Linna.

Kui alguses esines Linna pika habeme ja tugeva grimmiga, siis katse teises pooles astus ta üles iseendana. "Ma arvan, et välimus mängib kindlasti rolli, loodetavasti on kontrast piisavalt suur," ütles Linna, kes proovis esmakordselt kätt tänavamuusikuna.

Linna tõdes pärast grimmiga tänaval musitseerimist, et paljusid ei huvitanud üldse, mida ta seal tegi. "Jumala kõhe oli tegelikult. Sa oled täiesti üksi, samas oli jällegi mõnus, sest üht lugu võib mängida jumala pikalt, inimesed kogu aeg vahetuvad ja kõnnivad," kirjeldas Linna elamust.

Kuigi Linna ütles, et talle meeldis varjuda maskeeringu taha, tekkis oluliselt suurem tähelepanu, kui muusik iseendana publiku ette astus. "Ma ei tea, palju tuntus siin rolli mängib, aga võrreldes eelneva katsega tundub, et inimesed jäid rohkem seisma ja kuulama," rääkis Linna kontrastist, mis eksperimendi käigus tekkis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: