Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Allianss: viljeleb vanematest jazzitegijatest inspireeritud omaloomingut

Allianss
Allianss Autor/allikas: Rene Jakobson

Allianss on värske neljaliikmeline fusiongrupp Tallinnast, mis viljeleb vanematest jazzitegijatest inspireeritud omaloomingut.

Koosseisu kuuluvad Eesti muusika- ja teatriakadeemia ning Otsakooli õpilased Joosep Talumaa (elektrikitarr), Rahel Talts (klahvpillid), Karl Tammaru (basskitarr) ja Madis Katkosilt (löökpillid).

Bändi iseloomustab rütmiliselt mänglev stiil ja sellega kaasas käiv maitsekus. Muusikalistes kompositsioonides valitseb teatav konkreetsus, millest ei jää puudu ka improvisatsioonid.

Alliansi kokkupaneku ajendiks on justnimelt Tudengijazz. Olles oma originaalloomingu kirjutamist juba liiga pikalt edasi lükanud, põhjuseks liigne kriitilisus ja end muusikaliselt ebaküpseks pidamine. Nüüd nad tunnevad, et on selleks piisavalt valmis.

Allianss astub Tudengijazz 2018 festivalil üles kahel korral: 6. märtsil Viljandis Jasmis ning 9. märtsil Tallinnas Kohvikus Sinilind.

Tudengijazz toimub 6.- 10. märtsil viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esineb 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: