Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuu Kollektiiv: looming sünnib kuufaaside ajal

Kuu Kollektiiv
Kuu Kollektiiv Autor/allikas: Rene Jakobson

Kuu Kollektiiv esitab Hanna Maarja Kanguri kirjutatud instrumentaallugusid.

Koosseisu kuuluvad viis muusikut: Hanna Maarja Kangur (klaver), Kristjan Mängel (löökpillid), Indrek Mällo (basskitarr), Allan Järve (trompet) ja Artur Kiik (tromboon).

Kuu kollektiivi looming on nagu inimloomus - vahel natuke tumedam, vahel sinisilmselt naiivne. Muusika on eluliselt mitmenäoline, sisaldades nurgelisi ebakõlasid ja kontraste, vahel suubudes rahu leidmiseks ja puhkehetkeks heakõlalisematesse vormiosadesse.

Siiani Eesti jazzmuusika skeenel peamiselt vokalistina ning laulukirjutajana silma jäänud Hanna Maarja Kanguri pilliks on Tudengijazzil (TUJA) hoopis klaver, mida ta peab ka suureks julgustükiks. "Aga siiski see muusika, ma arvan, ei jää millelegi alla," ütles Kangur.

Heliloomingulised ideed jõuavad noodipaberile läbi autori kogetud elamuste ja tunnete, kusjuures Hanna Maria Kanguri looming sünnib tavaliselt kuufaaside ajal.

Konkreetne koosseis näitab end avalikkusele TUJA festivalil esimest korda. Selline kollektiiv sai esimest korda kokku 2016. aasta kevadel Heino Elleri nimelise muusikakooli rütmimuusika osakonna omaloomingukonkursil ERMO. Kuu Kollektiivi moodustamine on loonud noorele interpreedile võimaluse sootuks oma instrumentaalset loomingut laiemale jazzipublikule tutvustada.

Hanna varajasteks eeskujudeks olid jazzpianistid Brad Mehldau ja Esbjörn Svensson, hiljem hakkasid köitma ka klassikaline polüfoonia ning idamaade muusikale omane eksootilisem rütmi- ja heliruum.

Kuu Kollektiiv astub Tudengijazz 2018 üles 9. märtsil Tallinnas kohvikus Sinilind.

Tudengijazz toimub 6.- 10. märtsil viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esineb 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: