Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Alfa Collective: seob oma muusikas žanre

Alfa
Alfa Autor/allikas: Khris-Marii Palksaar

Alfa Collective mängib peamiselt laulja Anett Tamme jazzi ja souli mõjutustega loomingut, millesse on põimitud popi ja folgi elemente.

Alfa on 2017. aasta suvel loodud ansambel, mis koosneb viiest noorest interpreedist: Anett Tamm (vokaal, kitarr, klaver), Johannes Laas või Jonas Kaarnamets (elektrikitarr), Taaniel Pogga (elektriklaver), Robert Nõmmann (kontrabass ja basskitarr), Martin Petermann (trummid).

Ansambli muusika seob mitmeid žanreid, jutustab lugusid ning üllatab vormilise mängulisusega. "Kirjutades ma ei mõtle selle peale või ma ei tunne, et üks kindel žanr oleks minu isiksuse, loomingu või mõtetega seotud," rääkis Anett Tamm.

Alfad ei karda oma muusikalistes väljaütlemistes ei teiste ega iseendaga vastanduda ning argielus varjatut väljendada: looming võtab muusikute erinevate reaalsuste vahendaja ning siduja rolli. Ansambli vokalisti Anett Tamme ideedest lähtudes avastatakse, katsetatakse ning luuakse kõlapilt, mille eesmärk on tekitada kuulajale just see sama ennastunustav tunne, mille vaimus ollakse muusikat tehes.

Bändi tegemise idee tuli Anett Tammelt, kes tundis, et mõningaid loomingulisi ideid saab nii palju paremini teostada koos bändiga. Lisaks Anett Tamme loomingule tuleb esitlusele ka trummar Martin Petermanni üks lugu.

Alfa Collective'il on parasjagu käsil debüütalbumi salvestamine, mis 2018. aasta kevadel ilmavalgust näeb. Albumi salvestamise eesmärk on praeguseks rohkelt tekkinud looming korralikult salve saada ning uuele loomingule ruumi teha ning edasi kirjutada. "Ma just tundsin, et mul lähevad mõtted juba nii palju kaugemale sellest, mis ma näiteks kaks aastat tagasi olen kirjutanud. Ei taha nagu neid vanu lugusid jätta kuskile niisama," ütles Anett Tamm.

Tudengijazzil osalemist peavad Alfad heaks võimaluseks, et enda kuulajaskonda kasvatada.

Alfa Collective esineb Tudengijazz 2018 festivalil 6. märtsil Viljandis Jasmis.

Tudengijazz toimub 6.-10. märtsil viies linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esinevad 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: