Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Marianne Leibur Ansambel: keelpillide värske kõlapilt ja emakeelne muusika

Marianne Leibur Ansambel
Marianne Leibur Ansambel Autor/allikas: Rene Jakobson

Marianne Leiburi Ansambel esitab esitab Marianne Leiburi tehtud arranžeeringuid eestikeelsetest lugudest ja ka killukese lauljatari omaloomingust. Ansamblis musitseerivad Marianne Leibur (vokaal, viiul), Linda-Anette Verte (viiul), Egert Leinsaar (viiul), Helena Altmanis (vioola), Andreas Lend (tšello), Robert Nõmmann (kontrabass) ja Henrik Leibur (löökpillid).

Ansambel eristub Tudengijazzi (TUJA) festivali programmis teistest osalejatest, kuna kasutatavad keelpille, mis loovad sooja, puudutava ja värske kõlapildi. Koosseis pandi kokku solist Marianne Leiburi eestvedamisel.

Esimest korda võttis ta keelpillide koosseisu oma saateansambliks siis, kui esitas 2016. aastal isamaaliste laulude kontserdil lugu "Mis maa see on". Kuna etteaste õnnestus ja see idee muutus veelgi südamelähedasemaks, siis oli indu edasi tegutseda.

Omaloomingule leiab Marianne Leibur inspiratsiooni enamasti elust enesest, näiteks mingist emotsioonist, tundest, kogetust või mälestusest.

TUJA-l osaletakse eelkõige selleks, et oma esitust jagada laiema publiku, kaasmuusikute ja tuttavatega. Samuti selleks, et kogemusi ning tagasisidet hankida.

Marianne Leibur Ansambel esineb Tudengijazz 2018 festivalil 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s.

Tudengijazz toimub 6.-10. märtsil viies linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esinevad 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi Muusikaakadeemia ja Eesti Muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: