Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kelly’s Puzzle: iga lugu on justkui osake suurest puslest - üks hetk, üks inimene, üks mõte

Kelly’s Puzzle
Kelly’s Puzzle Autor/allikas: Rene Jakobson

Viljandi kultuuriakadeemias kokku tulnud koosseis Kelly’s Puzzle viljeleb solisti Kelly ideedest ning bändikaaslaste mõjutustest kokku pandud muusikat. Bändi terviku moodustavad kursusevennad Mart Nõmm (kontrabass, fretless-basskitarr) ja Jaan-Eerik Aardam (elektrikitarr, taustvokaal) ning kursuseõed Kelly Vask (akustiline kitarr, elektrikitarr, vokaal) ja Kristiina Ristmäe (klahvpillid, taustvokaal). Koosseisu lisati hiljem juurde bändi noorim liige, järgmisel kursusel õppiv Henri Tammai (trummid).

Nii nagu võõrastest saavad head sõbrad või hetkest kasvab aasta, põimuvad osakesed omavahel ning moodustub tervik, mida bänd läbi muusika edasi jutustab. Kelly’s Puzzle usub, et nende muusika on midagi erilist, sest see on midagi, mis paneb väikelapsed tantsima ja keerlema, täiskasvanud huviga kuulama ja paneb vanematel inimestel jala tatsuma. See on keedis kõigi viie liikme individuaalsetest arvamustest, kuidas võiks muusika kõlada. Nad iseloomustavad oma muusikat sõnadega aus, crazy, tugi ja ühine.

Tudengijazzile otsutati tulla ühiselt eesmärgiga tutvustada oma värsket koosseisu ja selle muusikat laiemale avalikkusele. Ideid ja eesmärke on neil endi sõnul palju, nüüd tuleb kätte võtta, endaga vaeva näha ning need teoks teha.

Kelly’s Puzzle astub Tudengijazz 2018 festivalil üles kahel korral: 8. märtsil Tartus Erinevate Tubade Klubis, ning 10. märtsil Sillamäel Jazz Time Club’is.

Tudengijazz toimub 6.-10. märtsil viies linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esinevad 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi Muusikaakadeemia ja Eesti Muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: