Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anna Kvintett: elu pakub emotsioone, millest mõnigi saab bassigruuviks või akordi järgnevuseks

Anna Kvintett
Anna Kvintett Autor/allikas: Rene Jakobson

Anna Kvintett on jazzkvintett, mis esitab noore kitarristi Anna Regina Kalgi elust inspireeritud loomingut. Kvintetis mängib viis Eesti muusika- ja teatriakadeemia õpilast: Anna Regina Kalgi (kitarr), Keio Vutt (saksofon), Anna Wibe (klahvpill), Raimond Mägi (basskitarr) ja Kristjan Mängel (trummid). Bändi liikmed on koos mänginud juba aastaid, aga selle koosseisuga tuldi kokku just Tudengijazz 2018 festivali eel.

Inspiratsiooni hangib Anna Regina elust enesest, milleks võib olla näiteks mõni tore raamat, loodus, teised inimesed või mõni olukord, kus tekib väga tugev tunne. Elu pakub tihti palju erinevaid emotsioone, millest mõnigi saab bassigruuviks või akordi järgnevuseks. Headest sõpradest kaasmuusikute abil saavad need muusikaks, mida kangesti tahetakse ka teistega jagada.

Kvinteti hing Anna Regina osaleb tänavu TUJA-l juba kolmandat aastat ning peab festivali suurepäraseks sündmuseks, kus omaloomingut ette kanda ning teistelt muusikutelt ideid ja inspiratsiooni hankida. "Just selle festivali jaoks võtan ma ennast alati kokku ja kirjutan poolikud lood valmis ning nii ka see kord," rääkis Anna Regina Kalk. Samuti leiab ta, et oma muusika mängimise praktikat läheb tublisti tarvis ning seda võimalust Tudengijazz ka pakub.

Anna Kvintett astub Tudengijazz 2018 festivalil üles kaks korda: 7. märtsil Tartus Erinevate Tubade Klubis ja 9. märtsil Tallinnas Kohvikus Sinilind. Kontserdid algavad kel 19.00.

Tudengijazz toimub 6.- 10. märtsil viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esineb 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: