X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

MP4 laseb kuulajal otsustada, kus tõmmata piir reaalsuse ja fiktsiooni vahele

MP4
MP4 Autor/allikas: Ingmar Nõmmann

MP4 ehk Martin Petermann Kvartett on lihtsa, kuid huvitava helikeelega ansambel, mis esitab bändi trummari Martin Petermanni kirjutatud unenägudest inspireeritud muusikat. Ansambli liikmed on Eesti muusika- ja teatriakadeemia tudengid Martin Petermann (löökpillid), Kirke Karja (klaver), Marti Tärn (kontrabass) ja Ain Agan (kitarr).

Tegu on täiesti värske muusikalise koosseisuga, mis pakub põnevat kontrasti standardsele jazzile. Nende muusikat iseloomustavad sõnad lihtne, rahulik, rohke eksperimenteerimine ja dünaamiline vaheldusrikkus, kus leidub nii rahulikke külmi põhjamaised harmooniaid kui ka veidraid taktimõõte.

Konseptsiooniliselt proovib ansambel pakkuda rännakut unenägude ja reaalse maailma vahel pendeldades, jättes kuulajal otsustada, kus tõmmata piir reaalsuse ja fiktsiooni vahele. "Ma olen proovinud seda muusikat niiviisi kirjutada, et ta on mõnesmõttes väikestviisi rännak. Muusika on hästi seotud omavahel ja ei ole võimalik tekitada lugudega otseselt piirjoone, et kust üks lõppeb ja teine algab," ütles Petermann.

MP4 jaoks on Tudengijazz hea väljund, et teha oma loomingu debüüt ja selle muusikaga süvitsi tegeleda, et tulevikus looming ka plaadistada. Esimest korda kogu muusika autoriks olev Petermani rääkis: "See on mulle enesele ka põnev, sest muidu olen ma pidanud koguaeg trummarina olema seal taga ja nii-öelda instruktsioone täitma laulukirjutajatel."

MP4 astub Tudengijazz 2018 festivalil üles 9. märtsil Tallinnas Kohvikus Sinilind.

Tudengijazz toimub 6.- 10. märtsil viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esineb 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: