Evestus: kui muusika oleks välistatud, oleksin näiteks luuategija ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel laupäeval toimub Saku Suurhallis Eesti Laulu finaalkontsert, kus selgub, milline kümnest finalistist läheb Eestit maikuus Portugali Eurovisioonile esindama. "Ringvaade" alustas Eesti Laulu edetabeliga, mille koostavad finalistid ise. Esimene stuudios käinud finalist Evestus ennustab, et Eesti Laulu paneb kinni Frankie Animal. Eetris vastas ta ka vaatajate küsimustele, kust selgus, et kui tema jaoks oleks muusikategemine välistatud, oleks ta näiteks luuategija.

"See on jube naljakas, et kõik küsivad seda minu käest niimoodi nagu ma oleks läinud ja noa kõrile pannud Mardile ja öelnud, et lugu, nüüd, let's go," vastas Evestus küsimusele, miks minna just sellise žanri esindajana Eesti Laulule.

"Ei noh, ma arvan, et Eesti Laul ongi selline hea üritus, ta peakski andma ülevaate eesti muusikast ja mitte üldse Tallinna muusikast, vaid üleüldse, kogu Eesti, ja mitte ainult popmuusikast, vaid miks mitte kõigest. Ja las rahvas ise annab teada, mis neile meeldib ja kuidas neile meeldib. Need trendid ju muutuvad kogu aeg."

"Ringvaade" lasi Facebookis inimestel Evestuse jaoks ka küsimusi esitada, millele Evestus otsestuudios ka vastas.

1. Ott, oled sa selle peale mõelnud, et skeenes ja kontsadel hakatakse sind nüüd saja aasta jooksul sind korralikult nöökima selle eurojura pärast?

"Alati leiab midagi, mille pärast nöökida. Parem juba eurojura kui et mingisugune muu jura," vastas Evestus.

2. Teie välimuse ja stiili peale kulub kindlasti palju aega ja hoolt. Kas see on ka raske ja kas ka väsitav alati selline välja näha?

"Ma arvan, et kõik naised teavad sellele küsimusele vastust, kuidas see on, eks ole. Ja mehed, ma ei tea, miks by default on niimoodi, et kõik mehed peavadki nii koledad olema. Kõik võiksid ennast ilusaks teha."

3. Millises eluvaldkonnas tegutseksite, kui muusika oleks välistatud?

"Ma arvan, et ma oleksin näiteks luuategija. Aga miks mitte? Lähed metsa, värske õhk, tuuseldad seal võsas ringi, pärast viid luuad müüki, elu on jube lihtne, ilus ja normaalne. Ja ma arvan, et raha tuleb. Kõigil on luuda vaja."

4. Kas suudate üliarmsalt naeratada? Ja kui jah, siis võiks selle ka teostada.

"Ei." Aga kui Grete Lõbu täpsustas, et üks 9-aastane laps on seda palunud, oli Evestus valmis kaamerale ühe üliarmsa naeratuse siiski andma.

9-aastase lapse jaoks oli Evestus valmis kaamerasse üliarmsalt naeratama küll. Autor: ERR

5. Kust tuli mõte selle laulu jaoks?

"See mõte tuli CNNist, mis on tänapäeval tuntud ka kui Donald Trumpi isiklik Twitteri konto."

6. Kui kaua teie bänd praeguses koosseisus toiminud on? Kas "tüdrukud" on koguaeg olnud või see on eriprojekt Eesti Laulu jaoks?

"Meil on tegelikult niimoodi, et meil on igaks sündmuseks eriprojekt. Selles mõttes, et bänd on bändina alates 2010. aastast toimunud, aga me vaatame vastavalt üritusele, vastavalt oma kavale, vastavalt oma lavale, mida ja kuidas me täpselt teeme. Näiteks ETVs me oleme esinenud tšelloga näiteks mina ja C-Jam. See kõik varieerub.

7. Kas Evestus oleks nõus Eurovisiooni võidu korral oma juuksed maha ajama?

"Ei, ma ei näe selleks mingit põhjust."

8. Miks te teete nii rasket muusikat. Meid painab, et vabariigi sünnipäeva puhul võiks rohkem helgust olla ka muusikamaailmas.

"On nii, et me tegelikult plaanisime kirjutada ja esitada loo "Young", aga kahjuks Karlid jõudsid ette meist, nii et meile jäi ikka see raskem lugu."

Evestus ennustab, et Eesti Laulu võidab ja Eurovisioonile Eestit esindama läheb Frankie Animal. Teisele kohale oma ennustustabelis seadis ta Nika ja kolmandale Sibyl Vane'i.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: