Priit Pajusaar kritiseerib Eesti Laulu: meelega valitakse laule, mis ei kvalifitseeru

Foto: ERR/Ülo Josing

Helilooja Priit Pajusaar, kes on Eestit esindanud Eurovisioonil suisa neljal korral, tõdes, et ei taha oma aega ja raha enam sellele karussellile raisata. Eesti Laulul hoiab Pajusaar siiski silma peal, kuid on nii mõnegi loo puhul üllatunud, kuidas see edasi on pääsenud.

"Ega ei ole ka väga motivatsiooni enam, sa oled neli korda käinud Eurovisioonil ja tegelikult on palju muid tegemisi. Eurovisiooni karussellis osalemine võtab metsikult palju aega ja raha. Ma ei raatsi endast enam nii palju välja anda ja tõesti mul on nii palju muud tegemist," tõdes Pajusaar "Vikerhommikus".

Pajusaar osales võistlusel viimati 2016. aastal Gertu Pabbo esitatud looga "Miljon korda", kuid hoiab nüüd võistlusest pigem eemale. "Sinnamaani, et minna lavale, teha pöörane, kihvt spektaakel spetsiaalvalgustuste, ekraanide ja projektoritega, selleks peab olema oma panus väga suur," lausus ta.

Ühtlasi ei salli Pajusaar väljendit eurohelilooja, mida tema puhul kasutatud on. "Üsna kõrini sellest asjast ja las ta olla. Tänagi on niimoodi, et muidugi ma jälgin seda Eesti Laulu praegu ka, aga ma ei ole ette kuulanud peale Elina Nechayeva loo," ütles Pajusaar, nimetades seda üheks oma lemmikuks.

Pajusaare sõnul on häid laule veel, näiteks Imre Sooääre kirjutatud "Sky" või Stig Rästa "Home". "Stig Rästa lugu on lihtne, pretensioonitu, aga kvalifitseerub selgelt muusika valdkonda, ei ole mingisugune pudru," selgitas ta.

Samas leiab Pajusaar, et mõned poolfinaali sattunud lood on täiesti arusaamatud. "Ausalt, viimane poolfinaal kuulasin ja osade lugude ja artistide puhul ikkagi tekib küsimus, et kui 250 lugu eelvooru tuleb, siis meelega valitakse sellist asja, mis ei kvalifitseeru minu arvates - mis ei ole originaalsed, kvaliteetsed, mõnikord on laul päris hea, aga artist teeb esimesi samme, mida on mage kuulata. Loomulikult ärritab, kui tekib küsimärk, kuidas on mõned esitajad pääsenud 20 parema sekka," avaldas Pajusaar, kes ei soovinud öelda, milliseid lugusid ta silmas peab.

Samas ei pea Pajusaar Eurovisiooni ja Eesti Laulu nii olulisteks sündmusteks, et nende peale viha kanda. "Toonitan, üldse ei peaks see kellelegi nii oluline olema, et sellepärast närvi minna, kedagi sõimata ja öelda, et jälle saatsime mingi savi sinna," ütles Eurovisioonikogemusega helilooja.

Eesti Laulu finaalvõistlus toimub tänavu 3. märtsil Saku Suurhallis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: