Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arne Niit vastuvõtu riietest: president jäi kogu fooni taustal märkamatuks

Moelooja Arne Niit rääkis vabariigi suure juubelipeo järel tänavuste külaliste riietusest ning kiitis üldpilti, tuues välja nii rahvariiete interpretatsioone ning mitmeid siniseid kleite.

President Kersti Kaljulaid on rahvariideusku ning Niit kiitis tema valikut. "See on üks raskemaid ülesandeid, interpreteerida rahvariiet õigesti, kuna rahvariiete
päritolu on üsna segane, ka Eestis, et mis nad siis tegelikult olid. See on paika pandud leidude järgi ja keegi ei saa öelda, et need on sada protsenti adekvaatsed," selgitas Niit "Vikerhommikus".

Samas tõdes Niit, et Kaljulaid jäi kogu fooni taustal märkamatuks. "Mis oli
hea. Ta lasi külalistel särada, kuigi tegelikult peo perenaine võiks olla see, kes särab kõige rohkem. Seekord oli mindud seda teed, et ta lasi oma kutsutud külalistel särada," ütles Niit.

Meestemoest rääkides tõdes Niit, et suurem osa frakikandjatest ei osanud oma riiet õigesti kanda. "Etikett räägib meile sellisest asjast, et mehel peaks olema seljas tume ülikond, mitte must. See annab palju võimalusi, võib olla väikse triibu või ruuduga, mitte väga silmatorkavaga, rahvariided või frakk. Frakk on kõige ohtlikum, sest frakki tuleb osata kanda. Sinna peavad olema juurde õiged
kingad, õhukesest lakknahast, mis on mõeldud eelkõige tantsimiseks," selgitas Niit.

Niidu sõnul kandis 80 protsenti vastuvõtu külalistest frakivesti valest. "Frakivest ei tohi fraki kuue hõlma alt välja paista. Ta on mõeldud pükste värvli katmiseks," rõhutas ta.

Meestest kiitis Niit Jaanus Tepomeest, kes oli peol kelmika ruudulise ülikonnaga. "Mina hindan seda väga hästi, minule see ruuduline ülikond meeldis väga. Mina liigitan selle tumeda ülikonna alla, sest suur pidu, natukene rohkem vabadust seekord ja kui paar mõjub koos hästi, palun väga," kommenteeris Niit.

Kadri Voorand ja Jaanus Tepomees Autor: Aurelia Minev/ERR

Parim interpretatsioon Eesti rahvariietest kuulus Niidu sõnul Kaie
Laanetile. "Ta oli eriti ilus liikumisel, foto peal võib olla staatiline,"
ütles Niit.

Kalle Laanet abikaasaga Autor: Aurelia Minev/ERR

Siniste kleitide seast tõi Niit välja Helle Meri. "Kõige esinduslikum sinine kleit oli proua Helle Meril. Ta kandis selle suurepäraselt välja, kleit oli väga hea lõikega ja väge heast materjalist. Mitte midagi ülepakutut," ütles Niit.

Proua Helle Meri

Niidule meeldis paarina väga ka Arto Aas ja Katre Aas.

Fotosein ERM-is, Arto Aas ja Katre Aas Autor: Aurelia Minev/ERR

Peo suurim trendivärv oli helesinine ning üks ilusamaid oli Niidu sõnul Triinu Ossinovski seljas.

Jevgeni Ossinovski ja Triinu Ossinovski Foto: Aurelia Minev/ERR

Niit lisas, et palju on räägitud lahtiste kätega kleitidest. "Mina võtan mütsi maha naiste ees, kes käed paljastasid ja julgesid olla need, kes nad on. Nad ei ole käte pärast sinna kutsutud, uskuge mind, nad on kutsutud sinna muu pärast. Ma ei näinud midagi maitselagedat," ütles Niit.Fotosein ERM-is Autor: Aurelia Minev/ERR

Niidu sõnul oli üle pingutatud mustritega. "Mis mulle ei meeldinud, ütleme teatud mõttes, trendi mõttes on see õige, need on pikad kirjud õhtukleidid. Disainer loorbereid sealt ei lõika," ütles Niit.

Taimar Peterkop Autor: Aurelia Minev/ERR

Lisaks tõi Niit välja kummalise tendentsi, et kõik naised on kehakaalus kaotanud. "Kõik on ennast vormi ajanud ja kõik kannavad oma kleidi ilusasti välja," kiitis moelooja.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: