Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anu Lensment: Eesti naine on väga ilulembene

Moekunstnik Anu Lensmenti arvates ihaldab Eesti naine väga olla ilus, kuid tema soovitab investeerida ühte autentsesse rahvuslikku komplekti.

"Eesti naised on äärmiselt ilulembesed, nad tahavad olla ilusad. Aga mind rõõmustab, et viimasel ajal on nad läinud pisut vabamaks, ei ole enam nii kinni mingites ilukaanonites. Juba on nagu skaala laiem," rääkis Lensment ERM-is toimunus vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtul.

"Kriitika on alati subjektiivne," rahustas moekunstnik inimesi, kes pelgavad pärast vastuvõttu meedias võimust võtvat kriitikatulva. "Sellist inimest, kes teaks alati, mis kõigile sobib, kuidas sobib välja minna ja kuidas sobib vabariigi aastapäeval riietuda - sellist õnneks ei ole olemas. Nii et siis ei maksa seda kriitikat ka väga tõsiselt võtta," sõnas Lensment.

Tema hinnangul võiks president Kersti Kaljulaiu tuules inimesed veel rohkem tähelepanu pöörata rahvariietele. "Ma arvan, et nüüd on küll õige aeg, et igal naisel või mehel võiks olla üks äge rahvuslik komplekt, päris rahvariie, autentne, mis on ka presidendi suund. Ta ei lähe stiliseeringutega kaasa, vaid just otsib neid päris-päris juuri ja autentust."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: