Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video | Peoõhtu ERM-is toob teleekraanile 1500 külalist, muusikalise rännaku ja huvitavaid elamusi

Foto: ERR

Riigi 100. sünnipäeva tähistatakse seekord vastuvõtu ja kontserdiga Eesti Rahva Muuseumis, kuhu on palutud ligi 1500 külalist Eestist ja välismaalt. ETV vahendusel toovad meeleolu teieni Anu Välba, Margus Saar, Marko Reikop ja Karmel Killandi. 

Otseülekanne ERM-ist kestab kuus tundi ehk vaadata on küllaga ning tegijatel ka väike ärevus sees. "Ma arvan, et põhimõtteliselt me oleme valmis," rääkis ERR-i elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi. "Ega me ju lõplikult viperuste eest ei ole kunagi kaitstud. Peame lihtsalt lootma seda, et need oleksid võimalikult lühikesed, tehniliselt midagi ei juhtuks, sest seal on üle 20 kaamera, rääkimata kõikidest muudest - valgustest ja spetsiaalefektidest. Ega me ei ole 100 protsenti kunagi kindlustatud, aga..."

"... sa pead võtma head saatejuhid, kes välja ujuvad," torkas Margus Saar naljatades vahele. "Ma just tahtsin sinna jõuda, et mul on kolm veel, kellele ma saan alati öelda, et nüüd võta keegi ruttu-ruttu ja siis olla hästi rahulik. Nii nagu see käib," naeris Karmel.

"See on üks pikemaid vabariigi aastapäeva vastuvõtte," nentis Margus Saar. Kell 17.30 pannakse kaamerad tööle, näidatakse inimeste kogunemist, seejärel minnakse edasi juba presidendi kõne ja kontserdiga. Edasi saavad külalised pidutseda ja oodata oma järjekorda presidendi kätlemisel. Tänavu on erandina pidu ja kätlemine samal ajal.

Traditsioonilise kontserdi asemel on pärast presidendi kõnet oodata NO99 lavastatud muusikalist rännakut. "Seal on väga ilusad, meile kõigile teada-tuntud lood. Seda tuleb avatud südamega vaadata kui lihtsalt teises žanris kontserti" kirjeldas Karmel Killandi ning selgitas, et kuigi ERM-i näol on tegemist väga uhke ja väärika majaga, klassikalises mõttes kontserti seal teha siiski ei saa. Küll aga on terve hoone ära dekoreeritud, andes ülevaate eesti kultuurist.

Kutsutuid koos kaaslastega on vastuvõtul pea 1500, neid kõiki tutvustavad televaatajatele Margus Saar ja Anu Välba. Aega on selleks iga inimesed puhul ca 3-10 sekundit. "Me spordireportaaži ei tee," lubas Saar siiski, et liiga kiireks asi ei lähe ja kellelegi liiga ka ei tehta.

Karmel Killandi ja Marko Reikop käivad ringi peoplatsil ja püüavad leida võimalikult eriilmelisi inimesi, kellega intervjuud teha. "Üritame anda võimalikult palju inimeste muljeid, tundeid, et me kõik saaksime sellest peost osa. Pigem need intervjuud on lühemad kui sellised pikad mõtisklused," lubas Killandi.

Kell 20.18 oodatakse kõiki inimesi Hirvo Surva üleskutsel nii teleekraanide ees kui ka taga üksteist kallistama ja koos olema. Seda lubasid kindlasti teha nii Karmel Killandi kui ka Margus Saar.

Ülekanne presidendi vastuvõtult ERM-is algab ETV-s kell 17.30. Juba kell 17.00 lülituvad aga ERR.ee portaalis sisse kolm lisakaamerat, mille kaudu on võimalik peomelu jälgida ka nendes punktides, kuhu telepilt ei ulatu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: