Saarlased valisid endi hulgast viimase 100 aasta silmapaistvaima inimese ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Saarlased valisid omade seast välja enda arvates 100 kuulsamat ja tuntumat saarlast. Sajandi silmapaistvaimaks saarlaseks osutus ajalehe Saarte Hääl korraldatud küsitluse põhjal Ivo Linna.

"See lõi mind täiesti pahviks. See on suur au. See on selles mõttes suur au, see ületab kõik formaalsed autasud, diplomid, medalid, sest see on see, mida rahvas valib. Ja mul tõesti oli klomp kurgus, kui see uudis tuli," rääkis Ivo Linna "Aktuaalsele kaamerale".

Sajandi kuulsaima saarlase valikus oli 327 nime, kes olid inimeste endi poolt varem ajalehele välja pakutud.

"See valimine oli täiesti demokraatilik. Toimetus ei ole siia sekkunud ja inimesed ise esitasid need nimed. Vähemalt kolm inimest pidi seda nime esitama, et pääseda hääletustabelisse," rääkis Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner.

Ligi 2000 hääletajat tekitasidki pingerea, mille esikümnesse pääsenud Ivo Linnal, Ott Tänakul, Albert Uustulndil, Heli Läätsel, Arnold Rüütlil, Vjatšeslav Leedol, Juhan Smuulil, Debora Vaarandil, Vigala Sassil ja Aadu Hindil tuli konkureerida ka selliste nimedaga nagu Viktor Kingissepp või Elmar Ilp.

Kui ajaleht korraldas küsitlust ehk pigem meelelahutuslikumal eesmärgil, siis sajandi tuntuim saarlane näeb sellise pingerea tekitamisel siiski ka sügavamat sisu.

"Positiivne pool on see, et meie väga kiiresti muutuvas maailmas need sada nime toovad midagi meelde. Me peame mäletama, ilma selleta ei saa olla, see värskendab mälupilti," kommenteeris Linna.

Saarte Hääle toimetus on aga otsustanud, et kümnendast kohast kuni 100-ni nad pingerida ei avalda.

"Teate, ma jätan selle ütlemata, sest olgem ausad, ma ei ole varem nii palju sõimata saanud kui selle hääletuse käigus. Väga palju isiklikke emotsioone on inimestel seotud teatud isikutega. Sellega seoses me otsustasime, et TOP 10 näitame ära häältesaagi ja ülejäänud 90 me edastame tähestikulises järjekorras," põhjendas Siiner.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: