Mustkunstnik Meelis Kubo: kui ma kord leian triki, millest ma aru ei saa, siis ma tahan, et see nii jääkski ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mustkunstnik Meelis Kubo juhib juba laupäeval koos Ott Sepaga Eesti
Laulu tänavust finaali. Kubo tegi stuudios järele Getter Jaani ja Jüri Pootsmani eurolugudest tuttavad trikid ja märkis muu hulgas, et kui ta peaks kord leidma triki, mida ta ei tea ja millest ta aru ei saa, siis ta ei hakkaks seda uurimagi, vaid tahakski, et see talle tundmatuks jääks.

"Jah, enamus asju ma tean ja siis tekib mõte, et jah, see on tõesti kurb. Et ma ootan seda trikki, millest ma aru ei saaks, et kui ma selle leian, siis ma tihti ei hakkagi uurima, kuidas see käib. Ma tahan, et see jääbki nii, et ma ei saa sellest kunagi aru," tunnistas Kubo "Ringvaatele". "Eks neid ikka tuleb. Tegelikult maailma tipud teevad kõik selliseid asju, millest mustkunstnikud ka ise aru ei saa."

Küsimusele, kas kaarditrikid on kõige lihtsamad, vastas Kubo resoluutselt.

"Ei! Need on kõige raskemad, neid peab kõige rohkem harjutama. Okei, sõltub, osad trikid on tõesti lihtsad – ma õpetan sulle selgeks printsiibi, saad kohe järgi teha. Aga öeldakse, et kaardid on mustkunsti luule, et täiesti lõputu maailm. Seal on mingeid asju, mida jäädki eluaeg õppima, ei saa kuidagi selgeks."

Kubo rääkis, et mustkunstikutöös tuleb ühelt poolt mõelda pidevalt midagi uut, samas saab palju toetuda ka vanadele trikkidele.

"Vanad trikid lähevad ju koguaeg paremaks. Et aastatega saab seda lihvida ja kõige parem lihv tulebki niimoodi, kui publikule reaalselt teha ja näidata neid asju. Aga siis, võib-olla jaa, et vanad trikid vahetuvad välja ja tulevad jälle uued peale."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: