Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: "Juubeli eelõhtu" valmistub peomeluks nii ERM-i saladuste kui ka Herbert Vinguga

Foto: ERR

23. veebruari õhtul näeb ETV eetris otsesaadet Toompealt riigikogu valges saalis, kus Katrin Viirpalu ja Reimo Sildvee toovad vaatajani kõige põnevamad ettevalmistused suureks EV100 peopäevaks.

"Me oleme sellepärast Toompeal, et Toompealt Pika Hermanni tornist hakkab ju see pidupäev pihta 24ndal, kui riigilipp heisatakse seal," rääkis Reimo Sildvee, et juubel katsutakse juba veidi varem käima lükata.

Saates vaadatakse ka üle seesama lipp, mis järgmisel hommikul Pika Hermanni torni pidulikult heisatakse. Lisaks lubavad saatejuhid grandioosseid muusikapalu. "Mandoliine, ma ei tea, ma ei luba mitusadat, aga mitukümmend kindlasti," naeris Katrin Viirpalu. Lisaks astuvad üles ETV laululapsed, oodata on räpiüllatust ning loomulikult kuuleb ka "Pealtnägijaski" tutvustatud Marko Matvere imelist hümnimasinat.

Lülitusi tehakse ka Tartusse Eesti Rahva Muuseumisse, kus on juba kohal 24.02 õhtu saatejuhid Karmel Killandi ja Anu Välba. Nemad teevad majas ringkäigu, et näidata, kuidas rahvusringhääling suureks vastuvõtu ülekandeks valmistub. "Nad tõesti jõuavad sinna, kuhu telekaamera ei jõua," selgitas Reimo, et näha saab kõiki paiku, kus külalised laupäeva õhtul käivad ning ümberkorraldusi, mis tuli hoones peo tarbeks teha. "Siis näidatakse meile ka eksklusiivsid esemeid, mida presidendi peo külalised saavad tol õhtul vaadata ja mis ilmselt kujunevad suurteks hittideks nagu näiteks kõige esimene Eesti lipp. See on kindlasti see ese, mille juures väga paljud tol peoõhtul tahavad lasta ennast pildistada," ennustas ta ühte kindlat selfie tegemise kohta.

"Juubeli eelõhtul" on saatejuhtidel seltsiks ka härra Herbert Ving, kes jagab õpetussõnu pidutsemiseks, tantsuks, õigeteks mõteteks ja toiduvalikuks.

Reporter Taavi Eilat käib saate ajal ka uurimas, kuidas valmistutakse paraadiks, millise ilme saavad Eesti väravad näiteks lennujaamas jm, lisaks püüdis ta välja selgitada, millised ettevalmistused käivad peoks näiteks Rootsis.

Kokku peaks poolteist tundi kestvasse saatesse mahtuma mitusada põnevat külalist.

"Juubeli eelõhtu" on kavas 23. veebruari õhtul kell 21.40.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: