New York Times arvustas homme USA kinolevisse jõudvat "Novembrit"

Rainer Sarnet
Rainer Sarnet "November" Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Mainekas väljaanne New York Times arvustas Rainer Sarneti Novembrit. Juba homsest jõuab film ka USA kinolevisse.

"Nõiduslik ja hõbedaselt kumav Rainer Sarneti "November" on kummaline Eesti armastuslugu. Segu folkloorist, farmiloomadest ja jämedakoelisest naljast, kus ilu ja koledus võitlevad kuni surmani," kirjutas filmikriitik Jeannette Catsoulis väljaandele.

Catsoulis kiitab operaator Mart Tanieli mustvalget pilti, mis muudab tema sõnul jäätunud järve elavhõbedaks ja lumise metsa jõuluimeks. "Selles säravas tegevuspaigas peitub 19. sajandi küla, kus vaene külarahvas, kes juhinduvad ahnusest ja paganlikest rituaalidest, skeemitavad ja varastavad, elatudes leivast, puukoorest ja nahkhiirtest," kirjeldas Catsoulis.

Naise sõnul loob Sarnet Andrus Kivirähki romaanile "Rehepapp" toetudes külma ja julma maailma, kus inimhinged on vahetuskaup ja suudlused on surmavad. "Filmis jagub vulgaarsust ja vägivalda ja seda ka filmi kõige meelelahutuslikema tegelaste seas - pahatahtlike ja üleloomulike orjade, keda nimetatakse krattideks ning kes on kokku pandud vanametallist ja loomakontidest. Kui filmi alguses varastab üks neist krigisevatest elukatest lehma ja selle minema viib, muutub vaatepilt murettekitavalt ja võrgutavalt veidraks. "Ma tahan tööd," kriiskab kratt, sõnastades sellega nende tegelaste mantra, kus on tegevusetus nii talumatu, et nad oma peremehe võivad tappa," seisis artiklis.

"Novembri" USA kinolevi algab Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva eelõhtul.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: