Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Berliini kontserdimajas säravad Eesti pärimusmuusikud kõrvuti klassikutega

Estonian Folk Chamber Orchestra 2014. aastal
Estonian Folk Chamber Orchestra 2014. aastal Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevapidustuste raames on ka Berliini kontserdimaja eesti muusikute päralt. Kristjan Järvi "Nordic Pulse" kontserdi näol esinevad tänasest samal laval Berliini Kontserdimaja orkestriga pianist Kristjan Randalu ning Estonian Folk Chamber Orchestra.

Estonian Folk Chamber Orchestra juht akordionimängija Tuulikki Bartosik hindab võimalust koos mängida kõrgelt. "Alustasin Estonian Folk Orchestra projektiga seitse aastat tagasi, mil idee panna suurde orkestrisse eesti rahvapillid kõrvuti modernsete pop- ja klassikaliste instrumentidega tundus üldsusele liigagi uudne. Kristjan Järvi tabas esmakuulamisel selle kõla ja koosseisu ainulaadsuse ning idee laiendada orkestrimuusika piire ja ühendada tänapäevane rahvamuusikaorkester klassikalise sümfooniaorkestriga," ütles ta.

Bartosik lisas, et EFO-le on see võimalus katsetada uudseid kõlakombinatsioone ning osaleda suures produktsioonis, kuhu peale muusikalise poole on kaasatud ka visuaalne külg. "Rahvakultuur ei kuulu ammu enam mitte ainult külaühiskonda, vaid on kolinud maalt linnadesse ja kohati juba ka tagasi, on toimunud aktiivne kultuurivahetus, mis on äärmiselt põnev protsess. Minul ja Järvil on sarnane töömeetod - luua töökeskkond, kus inimesed saavad panustada just sellega, milles nad väga head on, ning tänu sellele toimuv voolamine kannab ühist energiat edasi. Tööprotsessi täpne tulemus on lõplikult näha alles kontserdisaalis," ütles ta.

Kontserdil kantakse ette Gene Pritskeri, Jonas Knutssoni ja Tuulikki Bartosiki arranžeeritud pärimusmuusikat, lisaks ka Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi, Peeter Vähi, Kristjan Järvi ja Eduard Tubina teoseid. 

"Kristjan Järviga on huvitav koostööd teha, olla osa sellest protsessist, kuidas ta oma maailmanägemuse muusikasse suudab panna ning suuri projekte mängleva kergusega eest vedada. Tema positiivsus on nakkav, ta paneb inimesed harjumuspärastest piiridest välja astuma ning rõõmustab koos nendega, kui see on hästi õnnestunud," lisas Bartosik. 

Estonian Folk Chamber Orchestra koosseisus on Sänni Noormets, Lee Taul, Martin Müller, Juhan Uppin, Kadri Lepasson - Estonian, Karoliina Kreintaal, Merike Paberits, Martin Aulis, Cathy Sommer, Mati Tubli, Leanne Barbo, Säde Tatar, Tuulikki Bartosik. 2014. aasta veebruaris anti välja ka debüütalbum "Imemaa/Wonderland". 

Kontserdid toimuvad Berliinis 22.-24.veebruaril. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: