Karikaturistid 30 riigist viskasid Eesti üle nalja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui oma igapäevast leiba teenib Andrus Tamm Narva riigipiiri ooteala haldusdirektorina, siis tema süda kuulub naljale. Huumorit on mees kogunud ja uurinud pea lapsest saati ning oli üks Eesti huumorimuuseumi asutajatest. Täna on Andrusel aga mure eestlaste naljatunnetuse pärast.

Eesti huumoriliit on mures, sest nende seitse aastat hinges hoitud ajakiri Pilkaja lõpetab oma paberieksistentsi. "Võiks öelda küll, et nalja mõistmisest läheb asi aina kaugemale, Eestis ja mitte ainult. Igalt poolt tulevad pilved, Ida poolt mustad pilved, Euroopa poolt lillad pilved ja kõik on rahulolematud, et tehakse nalja. Solvujaid tullakse aina rohkem juurde ja kaebajaid kah," ütles Pilkaja peatoimetaja Andrus Tamm Vahur Kersna saates "PÕS, kallis juubilar!".

Tamme sõnul pole mõtet ajakirja sel moel enam välja anda. "Inimesed muutuvad imelikeks minu meelest liigselt hea elu pärast. Neil tuleb kõik kergesti kätte, mõeldakse, millega tegelema hakata ja siis tehakse igasuguseid imelikke organisatsioone, kes kisavad täiest kõrist, et neid on solvatud," ütles Tamm.

Hoolimata sellest söandas Andrus kutsuda vabariigi sajandaks sünnipäevaks karikaturiste üle maailma naerma Eesti üle. "Teema oli väga keeruline, üks pisike riigikene, vaevu üle miljoni elaniku, enamik pole kuulnud ja nüüd järsku tuleb teha sel teemal karikatuur," selgitas Andrus. Sellegi poolest laekus konkursile 370 tööd 130 autorilt 30 riigist.

Näitus saadetud töödest läheb rändama üle Eesti. "Plaan on selline, et võimalikult paljud inimesed näeksid. Olen täiesti veendunud, et ükskõikseks ei jäta see näitus mitte kedagi," oli Andrus kindel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: