Galerii: Gustav Ernesaksa kuju sai sinimustvalge mütsi

{{1519217220000 | amCalendar}}

Eesti meestelaulu selts ja rahvusringhääling panid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul Tallinna lauluväljakul asuvale Gustav Ernesaksa kujule pähe sinimustvalge mütsi. Homme saab sinimustvalge salli või mütsi enam kui 20 sümbolkuju üle Eesti.

"Laulutaat Gustav Ernesaks oli eestlane, kes hoidis Eesti rahva eneseusku ka kõige raskematel aegadel," ütles Eesti meestelaulu seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva. "Tema töö ja elu on üks põhjuseid, miks me praegu saame üldse rääkida vabast ja saja-aastaseks saavast Eesti riigist."

"Ringvaade" käis ka vaatamas, kuidas Gustav Ernesaks endale mütsi sai:

Surva ütles pärast Gustav Ernesaksa kujule sinimustvalge mütsi pähe asetamist, et kõik Eesti inimesed võiksid 24. veebruaril kell 20.18 kinkida oma lähedastele kallistuse. "Eesti on meile armas ja kõige lähedasem maailmas," lausus Surva. "Teeme seepärast Eestile sünnipäevaks ühe ilusa kingituse ja leiame hetke, et pöörata kordki aastas üksteisele tähelepanu. Võtame 24. veebruaril kell 20.18 oma lähedastel ümbert kinni ja soovime lihtsalt ilusat vabariigi aastapäeva," lisas ta.

22. veebruari varahommikul saavad salli või mütsi enam kui 20 tuntud skulptuuri üle Eesti: Suudlevad tudengid (Tartu), Friedrich Reinhold Kreutzwald (Võru), Jakob Hurt (Tartu ja Põlva), Karl August Hermann (Põltsamaa), Kalaga poiss (Haapsalu), Hääletaja (Paide), Kalevipoeg (Tartu), Rootsi lõvi (Narva), Tarvas (Rakvere), Hämarik (Tallinn), Nipernaadi (Valga), Kristjan Jaak Peterson (Tartu), Linda (Tallinn), Lydia Koidula (Pärnu), Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas (Rakvere), Johan Laidoner (Viljandi), Au tööle (Kohtla-Järve), Inimene ja kosmos (Sillamäe), Rapla linna pea (Rapla) ja Kaljo Kiisa kuju (Jõhvi).

Samuti saavad 22. veebruaril sinimustvalge salli 14 kunagise riigivanema fotoskulptuuri nende sünnipaikades. Samal päeval kell 22.45 on ETV ekraanil ka saade "EV100. Eesti värvub sinimustvalgeks".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: